3. kolo extraligy hádzanárov, ŠKP zdolalo Topoľčany

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže Tipsport extraligy mužov 2012/2013:

MŠK Považská Bystrica - HáO TJ Slovan Modra 33:23 (15:13)
Najviac gólov: Firit 9, T. Vallo 6, Zdráhala 5 - Michal Fázik 6, Tschur 6/4, Berner a Matej Fázik po 4
Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Sivák a Oťapka, 500 divákov
Hostia sa hneď na začiatku stretnutia ujali vedenia a potom sa v ňom striedali s domácimi počas celého priebehu prvého polčasu. Zlom v zápase nastal v 10. min druhého dejstva, keď Považania ušli svojmu súperovi šnúrou piatich gólov. Náskok si už udržali a do konca duelu ho zveľadili o ďalších šesť gólov (33:23).

HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 23:24 (14:13)
Najviac gólov: Valent 6, Kováčech 4, Kružík 3 - Kucharík 8, M. Volentics 5, Slaninka 4
Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 6 - 5, ČK: 30. Masaryk - 30. M. Volentics, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 680 divákov
Už v 10. min stretnutia si domáci vypracovali za pomoci spoľahlivého výkonu brankára Meluša päťgólový náskok, keď vyhrávali 7:2. Do prestávky sa však na nich "policajti" z Bratislavy dokázali gólovo dotiahnuť. V druhom dejstve sa vo vedení striedali obe mužstvá. O osude stretnutia rozhodol hosťujúci Kucharík, ktorý strelil víťazný gól v poslednej minúte zápasu.