Gólová paráda Henryho, nachytal brankára priamo z rohu

Thierry HenryThierry Henry Zdroj: newyorkredbulls.com

NEW YORK - Francúzsky útočník Thierry Henry sa v MLS blysol gólom priamo z rohového kopu. V tretej minúte nadstaveného času hviezda New Yorku Red Bull nachytala gólmana Columbusu Matta Lampsona, ktorý chvíľu predtým nahradil zraneného Andyho Gruenebauma. Henry poslal loptu o zadnú žrď do siete a spečatil víťazstvo svojho tímu na 3:1.

Bývalý kanonier Arsenalu sa postaral aj o prvý gól New Yorku, ktorým v deviatej minúte vyrovnal na 1:1. V 79. minúte potom Henry z rohového kopu prihral na víťazný gól McCartyho. Po jeho hlavičke sa márne naťahoval gólman Gruenebaum, udrel sa tvárou o žrď a po dlhom ošetrovaní nakoniec musel trávnik opustiť.

"Už som v mojej kariére dal pár pekných gólov, ale musím povedať, že tento patrí k tým najkrajším," uviedol Henry pre oficiálny portál ligy.

Henhry má na konte 13 gólov a stráca šesť na suverénne najlepšieho strelca sezóny Wondolowského zo San Jose, ktorý prispel premenenou penaltou k výhre 2:0 nad Chivasom. San Jose si upevnilo vedenie v MLS.

New York natiahol svoju sériu bez prehry na päť zápasov a stráca len dva body na lídra Východnej konferencie Kansas City.