Čudné pravidlá: Za oslavu víťazného gólu dve žlté

Szabolcs Huszti bez dresu oslavuje rozhodujúci gólSzabolcs Huszti bez dresu oslavuje rozhodujúci gól Zdroj: hannover96.de

HANNOVER - Maďarský futbalista Hannoveru Szabolcs Huszti sa zapísal do dejín nemeckej bundesligy jedným z najčudnejších vylúčení a vyvolal tak polemiku o posudzovaní pravidiel.

Huszti v tretej minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe Hannoveru 96 nad Werderom Brémy (3:2). Werder síce v sobotňajšom ligovom zápase zmazal dvojgólové manko, no napokon ostal bez bodu.

Maďarský futbalista si po víťaznom góle vyzliekol tričko a po oslavnom šprinte na atletickej dráhe sa vyšplhal na plot oddeľujúci divákov od hracej plochy. Po návrate na hraciu plochu však od rozhodcu Deniza Aytekina uvidel dvakrát žltú kartu - jednu za vyzlečenie trička a druhú za šplhanie na plot, a následne červenú. "Hlúpa červená pre kráľa na plote," konštatuje Bild am Sonntag, ktorý cituje kapitána Hannoveru Stevena Cherundola: "Je to hlúpe pravidlo, jednoducho bláznivé. Od hráčov sa očakáva, že ukážu svoje emócie - a potom sa stane niečo takéto!"

Huszti po zápase priznal, že netušil o možnom postihu za šplhanie sa na plot v rámci osláv s fanúšikmi. "Vedel som, že za vyzlečenie dresu dostanem žltú kartu. Netušil som, že ma potrestajú dvakrát," priznal Huszti. "Keď dáte gól v poslednej minúte, ide o emóciami vybičovanú situáciu. Ovládli ma emócie, ale neurobil som nič zlé. Chcel som iba oslavovať s fanúšikmi."

Aytekin Husztimu pred dvojitým napomenutím vysvetlil pravidlá. Arbiter svoje konanie obhajoval po zápase slovami, že nemal inú možnosť. "Je mi to ľúto," povedal Aytekin. "Podľa pravidiel však hráč, ktorý si vyzlečie dres, dostane žltú kartu. Šplhanie sa na plot je tiež na žltú kartu. Musel som to urobiť."

Tréner Hannoveru Mirko Slomka si myslí, že rozhodca si síce vysvetlil pravidlá správne, ale je potrebné o nich diskutovať.

• Zdroj: TASR, youtube