Bartekov gól pomohol Pardubiciam k bodu proti Chomutovu

Momentka zo zápasu Pardubíc s ChomutovomMomentka zo zápasu Pardubíc s Chomutovom Zdroj: hcpce.cz

PARDUBICE - Hokejisti majstrovských Pardubíc prehrali v utorňajšej dohrávke 2. kola českej extraligy doma s nováčikom z Chomutova 3:4 po nájazdoch. V drese domácich dal úvodný gól Slovák Martin Bartek po prihrávke krajana Radovana Somíka a bol ako jediný z domácich úspešný aj v rozstrele.

Piráti tak dosiahli prvú výhru, Východočesi si pripísali na konto aspoň prvý bod v sezóne. Pardubickí hokejisti síce v záverečnej tretine vyrovnali z 1:3 na 3:3, ale v rozstrele rozhodol svojim druhým gólom v stretnutí Marek Sikora.

Pardubickým hráčom sa vstup do zápasu podaril, v štvrtej minúte prečíslili súpera v jeho obrannom pásme a po Somíkovej prihrávke otvoril skóre Bartek. Vzápätí mohol zvýšiť Buchtele. Blízko k vyrovnaniu bol Poliak, ale v dobrej pozícii neuspel rovnako ako na druhej strane Somík. Chomutovu sa podarilo vyrovnať vo ôsmej minúte, keď prekvapil Hruška Růžičku strelou pod lapačku. Domáci mali prevahu, ale ďalšiu možnosť hostí mal v 14. minúte Lušňák. Po nápore Východočechov sa skóre nemenilo po možnostiach Barteka, Brendla či Šagáta.

Na prelome prvej a druhej tretiny hostia odolali pri Procházkovom vylúčení a v 27. minúte mohli otočiť stav. Po prečíslení dvoch na jedného neuspel po Hromasovej prihrávke proti Růžičkovi Kraft. Piráti následne nevyužili prvú presilovku a v 34. minúte mali šťastie, keď sa Bartekova strela odrazila od hornej a následne pravej tyče späť do ihriska. Rozhodcovia situáciu preverili na videu.

Ďalšie minúty patrili Chomutovu. V 35. minúte sa dostal do úniku Sikora a strelou k pravej tyči si pripísal premiérovú trefu v extralige. Po Hromasovej prihrávke mohol zvýšiť pred prázdnou bránkou Hruška, ale zabránil mu v tom Vašíčkov faul. V presilovke sa ale Piráti dočkali zvýšenia na 3:1 vďaka Mrázkovej rane od modrej čiary.

Na začiatku tretej tretiny sa najskôr domáci ubránili pri treste Cetkovskeho a postupne stupňovali tlak, ktorý viedol k vyrovnaniu. Pri Lučkovom vylúčení ešte domáci neuspeli, ale v 51. minúte skončilo za Řehorovým chrbtom nahodenie Starého. O dve minúty po ďalšej strele Starého vyrovnal z dorážky do odkrytej bránky Brendl. Obrat mohli dovŕšiť domáci ešte pri Pulpánovom vylúčení a potom po šanciach Buchteleho a Benáka.

V nastavení nepremenil najväčšiu šancu Chomutovský kapitán Kraft, ale v nájazdoch slávili hostia víťazstvo vďaka rozhodujúcej Sikorovej trefe.

Pardubice - Chomutov 3:4 pp a sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. BARTEK (SOMÍK), 51. Starý, 53. Brendl- 8. Hruška, 35. Sikora, 37. Mrázek, rozh. nájazd Sikora

• Zdroj: ČTK, TASR