Donbass klesol na dno tabuľky, Šuplerovi vadí nízka efektivita

Július Šupler
Július Šupler

DONECK - Ukrajinský nováčik KHL Donbass Doneck sa po stredajšej prehre s Amurom Chabarovsk 2:3 nachádza so ziskom piatich bodov v celkovej tabuľke súťaže až na 22. mieste, v Západnej konferencii mu patrí 13. priečka.

"Viedli sme síce 1:0, no potom sme dvakrát inkasovali a to sa prejavilo na psychike hráčov," citovala klubová internetová stránka pozápasové slová slovenského kormidelníka Júliusa Šuplera.

"Mali sme veľa príležitostí, ktoré sme nevyužili. V záverečnej tretine sme pozmenili formácie, ale neprinieslo to želaný výsledok. V poslednej tretine sme hrali dobre, chlapci bojovali. Kým súper svoje gólové príležitosti využil, my nie. No hlavným mínusom je, že sme prehrali. Ťažko vyhrávame, trápime sa, súperi sú pozorní v obrane. Efektívnosť našich striel nie je taká, aby sme vyhrávali zápasy."

Na otázku, kedy sa do mužstva vráti zranený brankár Ján Laco, Šupler uviedol: "O týždeň by mal podstúpiť viaceré vyšetrenia. Dúfam, že na začiatku októbra príde do Donecka a začne sa pripravovať s mužstvom."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA