Hamšíkov skrat v jasnom zápase: Veľmi ma to mrzí, nemalo sa to stať

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol vstúpili do Európskej ligy hladkým víťazstvom 4:0 nad AIK Štokholm. Tréner Walter Mazzari šetril viaceré opory na ligový duel, takže na tribúne zostal kanonier Cavani a iba na lavičke sedel Marek Hamšík.

Hrdinom stretnutia bol Čiľan Eduardo Vargas, ktorý si pripísal hetrik. Na tretí gól mu v 69. minúte poslal ideálnu prihrávku práve slovenský hráč, ktorý sa do diania dostal po polčasovej prestávke.

Už o dve minúty však prišiel skrat Hamšíka. Kapitán AIK Nils-Eric Johansson ho poslal po odohratí lopty k zemi, na čo Slovák reagoval veľmi podráždene a súpera potkol. Švéd sa zvalil na trávnik a rozhodca Clément Turpin z Francúzska mu ukázal červenú kartu.

"Súper ma fauloval a vzápätí som oplácal,“ uviedol Marek pre svoju oficiálnu stránku. "Veľmi ma to mrzí, bol to môj skrat. Nemalo sa to stať. Viedli sme trojgólovým rozdielom a toto. Ospravedlňujem sa,“ dodal Hamšík, na ktorého čaká po vylúčení v Európskej lige asi dvojzápasový trest. 25. duel v európskych pohároch mu teda nevyšiel najlepšie.

Situácia je vo videu od času 6:25

• Zdroj: športky, ts, youtube