Premožiteľa Klička Sandersa prepadli, v nemocnici podľahol zraneniam

Corrie Sanders
Corrie Sanders

KAPSKÉ MESTO - Bývalý juhoafrický boxer Corrie Sanders zomrel vo veku 46 rokov. Pästiar sa stal obeťou ozbrojenej lúpeže v rodnej krajine a strelným zraneniam v nemocnici podľahol.

Podľa pôvodných informácii postrelili v sobotu niekdajšieho majstra sveta organizácie WBO do žalúdka v reštaurácii blízko hlavného mesta Pretoria. Sanders bol v čase prepadu účastníkom rodinnej oslavy. Okamžite ho previezli do nemocnice, kde však v nedeľu ráno skonal.

      
Sanders šokoval v roku 2003 svet, keď v druhom kole súboja v Nemecku knokautoval Vladimira Klička a postaral sa tak o jednu z najväčších senzácii v histórii ťažkej hmotnostnej kategórii. O rok neskôr však neuspel v súboji o titul WBC proti Vitalijmu Kličkovi. Pästiar, známy svojou rýchlosťou, ukončil kariéru v roku 2008 s bilanciou 42-4.

"Je to veľmi smutné. Moje srdce je zlomené. Je to príšerné. Nemôžem uveriť tomu, že sa to stalo," uviedol bývalý Sandersov tréner Harold Volbrecht.

Podľa policajného dôstojníka Thulaniho Ngubaneho prišli traja ozbrojení muži do reštaurácie s cieľom lúpiť a v prípade potreby aj strieľať. Okrem Sandersa neutrpel nikto žiadne zranenia. Lupiči odcudzili mobilný telefón a kabelky niektorým návštevníčkam reštaurácie. Polícii sa nepodarilo nikoho zatknúť, okamžite však otvorili vyšetrovanie v prípade vraždy.

Smútok nad smrťou populárneho boxera vyjadrili aj iné športové osobnosti. "Šokujúca správa o smrti Corrieho Sandersa, budeš nám chýbať Corras," uviedol prostredníctvom sociálnej siete Twitter kapitán kriketovej reprezentácie Juhoafrickej republiky A. B. de Villiers.

"Úprimnú sústrasť rodine Corrieho Sandersa a jeho priateľom. Prišli sme o jednu z legiend juhoafrického športu. Boh mu žehnaj," napísal juhoafrický hráč ragby Morne Steyn.

"Odpočívaj v pokoji Corrie. Majster sveta," pridala sa olympijská víťazka v plávaní Cameron van der Burghová.   

   

Zdroj:
TASR
Foto:
boxnews.com.ua

DISKUSIA