United v šlágri zdolali Liverpool, remíza City s Arsenalom

Oslavujúci Rafael a Van PersieOslavujúci Rafael a Van Persie Zdroj: manutd.com

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu prehrali v derby odvekých rivalov s Manchestrom United 1:2 a v anglickej lige ďalej čakajú na výhru. Po piatich kolách majú na konte iba dva body za remízy, čo sa im naposledy stalo pred 101 rokmi. Hostia naopak vyhrali štvrtýkrát v rade a posunuli sa na druhé miesto tabuľky o bod za Chelsea.

Skóre duelu dvoch historicky najúspešnejších klubov anglickej ligy otvoril minútu po prestávke kapitán Liverpoolu Gerrard. V tom čase už jeho tím hral iba s desiatimi hráčmi, pretože za ostrý zákrok na Evansa bol vylúčený stredopoliar Shelvey. Hostia ale na vyrovnanie nečakali dlho, s technickou strelou o žrď uspel o päť minút bek Rafael. Duel potom desať minút pred koncom rozhodol Van Persie, ktorý premenil pokutový kop, nariadený za sporný faul na Valenciu.

Manchester City remizoval s Arsenalom 1:1. Domáci sa dostali do vedenia päť minút pred koncom prvého polčasu zásluhou Lescotta, no v závere druhého polčasu rozhodol o deľbe bodov gólom Koscielny.

Liverpool - Manchester United 1:2 (0:0)
Góly: 46. Gerrard - 51. Rafael, 81. Van Persie (11m), ŽK: 58. Scholes, 84. Van Persie - 77. Reina, 79. Johnson, ČK: 39. Shelvey (Liverpool).

Liverpool: Reina - Kelly, Škrtel, Agger (80. Carragher), Johnson - Shelvey, Allen, Gerrard - Borini (46. Suso), Suárez, Sterling (66. J. Henderson)

Manchester: Lindegaard - Rafael (89. Welbeck), Ferdinand, Evans, Evra - Carrick, Giggs, Valencia, Kagawa (82. J. Hernandez) - Nani (46. Scholes), Van Persie

Newcastle - Norwich 1:0 (1:0)
Gól: 19. Ba

Manchester City - Arsenal Londýn 1:1 (1:0)
Góly: 40. Lescott - 82. Koscielny

Tottenham - QPR 2:1 (0:1)
Góly: 60. Faurlin (vl.), 61. Defoe - 33. Zamora