Weiss rozhodol o výhre Pescary, Cavani vybavil Lazio hetrikom

Vladimír Weiss oslavuje svoj gól do siete PalermaVladimír Weiss oslavuje svoj gól do siete Palerma Zdroj: SITA

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss svojím premiérovým gólom v drese Pescary rozhodol o triumfe 1:0 v zápase 5. kola talianskej ligy nad Palermom.

Ofenzívny stredopoliar prišiel na ihrisko v 56. minúte a tri minúty pred koncom výstavnou strelou spoza šestnástky rozhodol o zisku troch bodov. Po emotívnej oslave v zápätí ešte inkasoval žltú kartu. Hostia hrali od 35. minúty bez vylúčeného von Bergena. Pescara vďaka Weissovmu zásahu získala prvé víťazstvo v novej ligovej sezóne, Palermo na trojbodový zápis stále čaká.

Na vedúci Juventus Turín sa bodovo dotiahol Neapol po suverénnej domácej výhre 3:0 nad Laziom Rím. Hviezdou duelu bol autor hetriku Edinson Cavani, ktorý navyše ešte nepremenil pokutový kop. Na prvý gól prihrával Cavanimu Marek Hamšík, slovenský futbalista vydržal na ihrisku do 83. minúty.

Celý zápas odohral Juraj Kucka, jeho FC Janov však doma iba remizoval s Parmou 1:1. Domácich mohla mrzieť nepremenená penalta Marca Borriella zo 68. minúty, ten istý hráč sa však z rovnakej výhody dve minúty pred koncom nepomýlil a vybojoval aspoň bod.

Po nevydarenom ligovom začiatku pomohlo milánskemu AC domáce víťazstvo 2:0 nad Cagliari, pod ktoré sa dvoma gólmi podpísal Stephan El Shaarawy.

Pescara - Palermo 1:0 (0:0)
Gól: 87. WEISS, ČK: 35. von Bergen (Palermo)

Catania - Atalanta Bergamo 2:1 (0:0)
Góly: 52. Spolli, 65. Barrientos - 50. Moralez

FC Janov - Parma 1:1 (0:1)
Góly: 88. Borriello (z 11m) - 27. Lucarelli