Pätnásťgólová prestrelka v Skalici, Záhoráci zdolali Nitru

Hráči Skalice sa tešia z góluHráči Skalice sa tešia z gólu Zdroj: SITA

SKALICA - Po úvodných minútach, keď sa obe mužstvá na ľade hľadali, lepšie sa zorientovali domáci, zrýchlili hru a súpera pritlačili do jeho obranného pásma. Kutálkova žŕdka zazvonila na intenzívnejší útok, čo sa odzrkadlilo gólom Konečného už vo 4. minúte. V nasledujúcich okamihoch domáci ovládli hru, hostia sa dostávali spod tlaku len sporadicky.

Toto vyústilo do ďalších dvoch gólov. V závere tretiny sa Stümpelovi podarilo v presilovej hre znížiť na 1:4.

V druhej časti domáci pokračovali v nápore a bránka hostí sa otriasala v základoch. Ďalší priebeh zápasu poznačila séria vylúčení na nitrianskej strane, keď sa domáci rozstrieľali a gólmi Stielera, Gabriša a Bakoša, ktorý dal hetrik, súperovi odskočili. Domáci mali dokonca možnosť trestného strieľania, ktoré ostalo nevyužité. V závere tretiny trocha poľavili a Hamrák skorigoval stav stretnutia na 7:2.

Na začiatku tretej tretiny mali domáci sériu presilových hier dokonca 5 na 3, ktoré sa im však nepodarilo zužitkovať. Na druhej strane prišla presilovka hostí, ktorú Trefný využil, znížil na 7:3 a Nitra sa dostávala do zápasu. Hostia zrýchlili hru, korčuľovali, hrali tvrdšie v osobných súbojoch, čo sa hneď prejavilo. I keď inkasovali v 56. minúte gól z trestného strieľania, záver stretnutia patril im. Dotiahli výsledok na 7:8. Domáci sa pod ich náporom museli obávať o výsledok a tak z jasného zápasu nakoniec bola dokonalá dráma.

HK 36 Skalica - HK Nitra 8:7 (3:1, 4:1, 1:5)
Góly: 4. Konečný, 11., 23. Stieler, 16., 30., 33. Bakoš, 32. Gabriš, 56. Bartánus z tr. strieľania - 18., 56. Stümpel, 34., 57. Hamrák, 48. König, 49. Rais, 58. Bene. Rozhodovali: Jonák - P. Šefčík, Výleta, vylúčení: 8:12, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, striedania: 30. Hollý za Žigárdyho (Nitra), 1920 divákov.

Svetozár Kosík, asistent trénera Skalice: "Vyšla nám prvá i druhá tretina. Strelili sme sedem gólov. Tretie dejstvo z našej strany nebolo vôbec dobré. Dopúšťali sme sa veľa chýb, čo spôsobilo, že sa súper gólovo dotiahol."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Výsledok je veľmi divoký. Padlo veľa gólov, my sme zápas stratili už v prvej tretine. Málo sme korčuľovali, dostali sme góly po dlhých pasoch súpera. Za stavu 1:7 sme si vzali oddychový čas, no tých by sme dnes potrebovali viac."