Prešov zostal doma stopercentný, Trnavu zdolal aj v oslabení

Z gólu sa tešia hráči Prešova Štefan Zošák, Jozef Adámik, Andrij Iakovlev a strelec Andriy ShevchukZ gólu sa tešia hráči Prešova Štefan Zošák, Jozef Adámik, Andrij Iakovlev a strelec Andriy Shevchuk Zdroj: SITA

PREŠOV - V prvom polčase sa hral v Prešove výborný futbal s väčšou aktivitou domácich. Tatran sa ujal vedenia v 16. min, keď Dolného prudký priamy kop z 22 metrov vyrazil Filipko pred seba a Ševčuk už nemal problém dopraviť loptu do siete - 1:0.

Úroveň zápasu neklesla, ale obom mužstvám chýbala finálna prihrávka. V prvom polčase sa z Trnavčanov zastreľovali Mikovič, Sabo a Čvirik, ich pokusy však leteli vedľa Divišovej bránky.

Aj v druhom dejstve si diváci si prišli na svoje. V 48. min prenikol do pokutového územia Prešova Ciprys, jeho prudkú strelu Diviš vyrazil a vzápätí Ciprysa fauloval Krajník. Videl červenú kartu, loptu si na biely bod postavil Sabo a v 49. min vyrovnal na 1:1. O päť minút domáci opäť viedli, keď sa Adam preštrikoval do šestnástky, našiel voľného Ševčuka a ten parádnou strelou rozjasal fanúšikov Tatrana. Prešov sa napriek oslabeniu nestiahol do obrany, ale počínal si ofenzívne a priamočiaro, nepúšťal Spartak do gólových príležitostí. V 90. min sa pokúsil vyrovnať hosťujúci Vyskočil, ale jeho strelu Diviš bez problémov kryl.

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 16. a 54. Ševčuk - 49. E. Sabo (z 11 m), ŽK: 13. Krajník, 44. P. Petráš, 60. Peter Lipták, 66. Ševčuk, 66. M. Adam, 81. Jakub Diviš - 35. Mikovič, 66. Čvirik, 72. E. Sabo, ČK: 48. Krajník (Prešov) po 2. ŽK, rozhodovali: Kružliak - Súkeníková, Žákech, 1780 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Peter Lipták - Jakovlev, Zošák (52. M. Adam), M. Marcin (24. P. Katona), Dolný (50. J. Bartek) - Ševčuk

Trnava: Filipko - Habánek (63. M. Gašaprík), Janečka, Čvirik, Ľ. Hanzel - Vlasko (46. Ciprys), M. Kaščák, E. Sabo (75. Nikolič) - P. Čarnota - Mikovič, M. Vyskočil

Angel Červenkov (tréner Tatrana Prešov): "V prvom polčase sme kontrolovali hru a vyjadrili sme to aj strelecky. Mali sme však zlý vstup do druhého dejstva - Trnava vyrovnala a prišli sme aj o jedného hráča. Napokon sa nám napriek tomu podarilo dať druhý gól. Som na mojich zverencov hrdý, zvíťazili sme zaslúžene."

Pavel Hoftych (tréner Spartaka Trnava): "Domáci boli dôraznejší v osobných súbojoch, v prvom polčase dokázali streliť góly. My sme síce po zmene strán vyrovnali, ale Prešov kontroval na 2:1 z jeho pohľadu. Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu."

• Zdroj: SITA, huste.tv