Myjava opäť víťazne, štvorgólový koncert v Ružomberku

Gólová radosť hráčov Sp. MyjavaGólová radosť hráčov Sp. Myjava Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Ružomberčania boli od začiatku aktívnejší, no vo finálnej fáze sa dlho nevedeli presadiť. Do prvej veľkej šance sa však dostali hostia. V 22. min. sa šmykol Práznovský a Harsányi zoči – voči Zichovi tesne minul bránu.

Potom sa hra vyrovnala, avšak takmer všetko sa do polčasu odvíjalo len medzi šestnástkami. Diváka nemalo čo potešiť. V 35. min. prítomní videli prvú strelu medzi žrde, Ďubek z 18 m mieril iba do stredu brány, kde bol pripravený Šulla. A to v prvej časti bolo všetko.

Druhý polčas sa začal živšie. V 49. min. prenikajúceho Ďubeka Černáček zastavil nedovoleným spôsobom a následný priamy kop, ktorého exekútorom bol sám faulovaný ružomberský hráč, tesne minul bránu hostí. V 62. min. po ľavej strane otvorenej ružomberskej obrany zbehol Kukoľ, ale pri zakončení nemal presnú mušku. Hneď na to na druhej strane Lovás špičkou trafil iba Šullu. V 65. min. Spartak zahrával štvrtý rohový kop, odrazená lopta sa dostala k Sládekovi, ten z prvej napálil a s tečom rozvlnil sieť. V 73. po ďalšom rohu už bolo 0:2, keď hlavou skóroval Častulin. Ružomberčania kalich horkosti dopili až do dna. V 78. min. Sládek z pokutového kopu, po faule Noseka na Sivu) upravil na 0:3 a v nadstavenom čase strelecký účet zápasu hlavou zavŕšil Kosik.

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:4 (0:0)
Góly: 65. a 78. Sládek (druhý z pok. kopu), 73. Častulín, 90.+ Kosík, ŽK: 8. Marček, 21. Z. Harsányi, 78. Nosek - 90.+ Šulla, rozhodovali: Smolák - Slyško, T. Somoláni, 1681 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek - M. Nagy - L. Lupták, Serečin (75. Almaský), Ďubek - Ivan Kotora (65. Pekár) - Mulumba Mukendi (59. Lovás)

Myjava: Šulla - Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva - Marček (36. P. Ďuriš), Peter Majerník (59. Dian) - Sládek, P. Kuračka, Kukoľ - Z. Harsányi (55. Kosík)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Šesťdesiatpäť minút sme dobýjali myjavskú bránku, no bezvýsledne. Bol to zápas o prvom góle, žiaľ, nám sa ho nepodarilo streliť. Súper bol trikrát v našej šestnástke a dostali sme tri góly. Tento výsledok je pre nás krutý."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Výsledok je pre nás akoby z ríše snov. O našom víťazstve rozhodla väčšia skúsenosť hráčov, ktorí prišli na ihrisko po striedaniach."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv