Deväť gólov v Poprade, dvadsiatka po siedmykrát bez bodu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkpoprad.sk

POPRAD - Dvadsiatka mala veľmi blízko k tomu, aby sa po prvý raz v extraligovej sezóne v zápase dostala do vedenia, no Boltun svoj samostatný nájazd v 3 minúte nevyužil. Dobrý úvod „Bokrošovcov“ pribrzdili vylúčenia a Kovačevič v 11. minúte využil presilovku na prvý popradský gól.

Vzápätí sa do výhody dostali aj hostia. Na konci 109 sekúnd trvajúcej presilovky 5 proti 3 Mikéska nahral voľnému Lipovskému a tesne pred odchodom do kabín už bolo vyrovnané – 1:1.

Poprad aj v ďalšom priebehu brzdili zbytočné vylúčenia a domáci hokejisti si tak nedokázali vytvoriť sústavný tlak. Mladíci sa však svojej šance zľakli a vo vlastnej presilovke dokonca inkasovali z hokejky kapitána Popradu Kloudu – 2:1. To však zo strany Podtatrancov ešte nebolo všetko. Chaos v hre Orange 20 rezultoval v ďalšie dva góly z hokejok Šterbáka a F. Macejku. Hostia sa zmobilizovali, začali aktívnejšie forčekovať a „kamzíkom“ gólom Boltuna 54 sekúnd pred druhou prestávkou dali vedieť, že zbrane ešte neskladajú – 4:2.

Hneď v prvej minúte tretej časti Sabolič zvýšil vedenie Popradu a zamedzil snahám o zdramatizovanie stretnutia. Dve šance v ďalšom priebehu spálil Tomas. Podtatranci dali šiesty gól až v 51. minúte, keď Šterbák napriahol od modrej – 6:2. Naďalej sa hral otvorený hokej s množstvom šancí a brankári sa mali na pozore. V samom závere korigoval obranca dvadsiatky Tóth – 6:3. Dvadsiatka strelila v tejto sezóne pre ňu rekordné tri góly, no k bodom mala ďaleko.

HK Poprad - HK Orange 20 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Góly: 11. Kovačevič (D. Kramár, D. Buc), 30. Klouda (R. Sabolič, Špelda), 32. M. Šterbák (R. Sabolič, Klouda), 33. F. Macejka (B. Rapáč, D. Buc), 41. R. Sabolič (Klouda, M. Šterbák), 51. M. Šterbák (Buri) - 18. A. Lipovský (Mikéska, Klimčík), 40. Boltun (Fujerík), 57. Tóth (Buri)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše Mikéska (HK Orange 20) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Bachúrik - M. Korba, Jobbágy, 723 divákov.

Poprad: Sidor - J. Špelda, M. Šterbák, Kovačevič, D. Kramár, M. Kurali, Pentikäinen, Gáborčík - R. Tomas, Klouda, R. Sabolič - Vandas, D. Buc, S. Takáč - F. Macejka, B. Rapáč, Homa - Matúš Paločko, Koskinen, Gapa ml. - Gríger.

HK Orange 20: P. Romančík - Korím, Rusina, Nechala, M. Bednár, Buri, Tóth, Pospíšil, Mikéska - A. Lipovský, V. Fekiač, Klimčík - D. Hudec, Bíreš, Uhrík - B. Mráz, Kolena, Podsedlý - Boltun, Fujerík, Klučiar

Jozef Škrak (tréner Popradu): "Na zápas sme nastupovali pod tlakom, pretože posledné duely sme neodohrali v dobrej forme. Som rád, že hráči k dnešnému zápasu pristúpili zodpovedne, dotiahli ho do víťazného konca a že sme získali tri body."

Ernest Bokroš (tréner Orange 20): "Stretnutie nebolo z našej strany najlepšie, pretože sme urobili veľmi veľa individuálnych chýb. Súper to potrestal, hral veľmi dobre v presilovkách. Aj keď sme dnes využili presilovku piatich proti trom, z ôsmich početných výhod musíme využiť viac. Musíme byť trpezliví a nazbierať skúsenosti, ktoré budeme potrebovať na majstrovstvách sveta."

• Zdroj: SITA, huste.tv