Bartekove dva góly proti Litvínovu, Zálešák dvakrát asistoval

Momentka zo zápasu Pardubíc s LitvínovomMomentka zo zápasu Pardubíc s Litvínovom Zdroj: hcpce.cz

PRAHA - V utorňajšom zápase 8. kola českej hokejovej ligy zvíťazil Chomutov nad Českými Budějovicami 5:2. V drese nováčika sa dvoma asistenciami prezentoval slovenský útočník Miroslav Zálešák.

Až za stavu 4:0 prekonal Jiří Šimánek výborne chytajúceho Matúša Kostúra, keď využil početnú výhodu o dvoch hráčov. Slovenský brankár kapituloval ešte raz po strele krajana Rastislava Deja, ale hosťom už nezostalo viac času na zdramatizovanie duelu. Naopak, v 59. minúte David Hruška stanovil na konečných 5:2.

Útočník Martin Bartek zaťažil konto Litvínova dvoma gólmi, ale jeho Pardubice podľahli 3:4 pp a sn.

"Pocity sú smutné. Zase sme si to prehrali sami, dostali sme gól pred koncom. To sa nám v poslednom čase stáva dosť často," citoval klubový web slovenského kanoniera. Martin Bartek, ktorý má na svojom konte v novom ročníku už osem bodov (5+3), považoval za jeden z rozhodujúcich momentov ich presilovku 5:3 v druhej tretine.

"Strieľali sme od modrej, namiesto toho, aby sme to hrali zdola, keď mali dvoch vysunutých hráčov. To rozhodlo, keby sme odskočili na 3:1, ťažko by to doťahovali," zdôraznil.

Hoci dal dva góly, nebol ďaleko ani od hetriku. "Raz mi tam preskočil puk, po druhý raz som trafil žŕdku, obrancu som musel obstreliť. Pred koncom druhej tretiny som dostal prihrávku spoza bránky, ale žiaľ nespadlo to tam. Škoda, mohlo to byť lepšie," povedal Martin Bartek na margo svojich nevyužitých príležitostí.

Už šiestu prehru v rade utrpeli hokejisti Sparty Praha, ktorí podľahli Zlínu 1:4.

Vítkovice - Karlove Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 42. Klimek (SLOBODA) - 13. Doležal (SKLADANÝ), 30. Pohl, 52. Zucker, 59. Skuhravý

Chomutov - České Budějovice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 14. Frolík (ZÁLEŠÁK), 38. Frolík, 38. Hruška, 47. Palin (ZÁLEŠÁK), 59. Hruška - 50. Šimánek, 51. DEJ (FRÜHAUF)

Pardubice - Litvínov 3:4 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. BARTEK, 18. BARTEK, 36. Hemský - 1. Trávníček, 32. Martynek, 60. Martynek, rozhodujúci sn: Hanzl

Liberec - Slavia Praha 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)
Góly: 30. Kudrna (ČAKAJÍK), 35. Čutta, 38. Víšek, 60. Víšek - 11. Kolařík, 14. Jelínek, 26. Pospíšil, 26. Sklenář, 30. Sobotka, 52. Sobotka

Sparta Praha - Zlín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 59. Luňák - 22. Zámorský, 31. Köhler, 32. Balaštík, 51. Honejsek

Brno - Plzeň 4:3 pp a sn (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Hořava, 44. Čermák, 52. Jak. Svoboda, rozhodujúci sn Jak. Svoboda - 30. SLOVÁK, 32. Pletka, 38. Gulaš