Bystrica v Trenčíne po nájazdoch ukončila sériu prehier

Ján Pardavý a Robert SlipčenkoJán Pardavý a Robert Slipčenko Zdroj: SITA

TRENČÍN - Aj keď obe mužstvá hrali od začiatku aktívne, vypracovali si málo šancí. V úvodnej pätnásťminútovke mali domáci len jednu a hostia dve nebezpečnejšie príležitosti.

V 15. min sa však gólový účet konečne otvoril, keď Banskobystričania využili presilovku. Bambúchovu strelu od modrej čiary úspešne tečoval Heizer. Pred prvou prestávkou sa však prebudili aj domáci a v 19. min, krátko po skončení presilovky, vyrovnali. Rýchlou kombináciou vyšachovali súperovu obranu a Mikula mohol zakončiť do odkrytej bránky.

V druhej tretine začali obe strany konečne viac zamestnávať brankárov a prejavilo sa to zvýšeným počtom dramatických situácií a aj presných zásahov. V 28 min Pardavý po nájazde vymietol pavučinu v hornom rohu súperovej bránky a Trenčín sa ujal vedenia. Silnou stránkou hostí sa ukázali presilové hry, keď svoju ďalšiu využili v 31. min. Vyrazený puk doklepol zblízka do siete Nemček a bolo opäť vyrovnané. Banskobystričania sa však tešili iba 32 sekúnd, pretože trenčianska reakcia prišla bleskovo v podobe Pardavého šikovného teču v bezprostrednej blízkosti bránky - 3:2.

Svižný hokej so streleckými pokusmi na oboch stranách pokračoval aj v ďalšom priebehu. V 51. min hostia opäť preukázali svoju silu pri početnej výhode, keď šesť sekúnd po jej skončení ešte dohrali nátlakovú akciu a Heizer z uhla prekonal súperovho gólmana. Vyrovnaný gólový aj herný pomer vniesol do záveru zápasu dramatický náboj, ale keďže v riadnom čase sa už nikto nepresadil, nasledovalo predĺženie a potom samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba hosťujúci Michal Hudec.

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. O. Mikula (Šišovský, Nemčík), 28. Pardavý (Biro, Marosz), 32. Pardavý (Marosz, Habšuda) - 15. Heizer (Bambúch, F. Nemček), 31. F. Nemček (Kubka, Michal Grman), 51. Heizer (Češík, Nemček), rozhodujúci sam. nájazd: Hudec
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Gašparík - Holienka, Valach, 1590 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Biro, E. Bagin, Imrich, Habšuda, E. Bednár, Ďurkech, M. Nemčík - Pardavý, Marosz, J. Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - O. Mikula, Broska, Šišovský - Jakúbek, M. Adamec, B. Mravík

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Bambúch, Kubka, Ketner, Michal Grman, J. Predajniansky - Ján Sýkora, Hudec, Lunter - Jabrocký, Heizer, Šimun - Češík, F. Nemček, Lamper - M. Hlinka, Jankovič, Petro

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Do tohto zápasu sme vstúpili so slabým pohybom. Prehrávali sme osobné súboje a pridala sa k tomu aj katastrofálna rozohrávka našich obrancov. Za tejto situácie sa na úspešný výsledok pomýšľať nedá. Škoda, že sa nám v predĺžení, alebo nájazdoch nepodarilo vybojovať ešte jeden bod navyše."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Hráči pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne, predviedli bojovný a kolektívny výkon. Po predchádzajúcich neúspešných výsledkoch sme sa v našej hre vrátili k bojovnosti, ktorá nás zdobila na začiatku sezóny. Za výkon, ktorým sme sa prezentovali v tomto náročnom súboji, sme si bodovať určite zaslúžili."