Košičania bez problémov zdolali Žilinu, dva góly Marcinka

Košičan Richard Huna sa raduje z gólu svojho tímuKošičan Richard Huna sa raduje z gólu svojho tímu Zdroj: SITA

KOŠICE - Prvá tretina bola v réžii Košičanov. Žilina v ofenzíve neukázala prakticky nič. V 3. min sa domáci Kolba ocitol osamotený medzi kruhmi, ale nepresadil sa. Vzápätí Kuběna po ideálnej prihrávke Pašeka dostal svoj tím do vedenia - 1:0.

V 9. min. bol opäť pred bránkou nepokrytý Kolba, nemieril však presne. V polovici prvej tretiny sa v presilovke najskôr zblízka nepresadil Pašek, ale tento útočník si to o pár sekúnd vynahradil, keď aj so šťastím dostal puk do žilinskej bránky - 2:0.

Hostia v druhej tretine hrozili len sporadicky. V 26. min v dobrej pozícii netrafil bránku Škoda. V polovici stretnutia sa pred brankárom Lacom nepresadil Gmitter. Ideálnu možnosť zvýšiť na 3:0 premárnil v 38. min Róbert Huna, Laco sa zaskvel pohotovým zákrokom.

Už v 11. sekunde tretej tretiny trafila parádne pod hornú žŕdku čerstvá košická posila Tomáš Marcinko. V 43. min zasunul puk za kľačiaceho hosťujúceho brankára Richard Jenčík - 4:0. Po faule Vargu na Marcinka nasledovalo trestné strieľanie, ktoré faulovaný hráč rutinérsky premenil, keď namieril medzi brankárove betóny - 5:0. Čestný úspech hostí mohol dosiahnuť Lažo, ale v oslabení neprekonal Hyláka.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Góly: 3. Kuběna (Pašek, Marcel Haščák), 12. Pašek (Marcel Haščák), 41. Marcinko (Spilar), 43. R. Jenčík (Deyl), 51. Marcinko z trest. strieľania
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - R. Bednár, Gavalier, 3475 divákov

Košice: Hylák - Martin Chovan, Kolba, Deyl, M. Macejko, Michal Novák, M. Takáč, M. Gajdoš - Spilar, Marcinko, R. Jenčík - Patrik Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Kuběna, Pašek - Gmitter, Marek Slovák, Mlynarovič

Žilina: M. Laco - Brcko, Rúfus, D. Devečka, Harant, Leško, Dlouhý, Sekáč, T. Staňo - Troliga, R. Krajči, M. Kokavec - Škoda, T. Varga, T. Sýkora - Lažo, Horanský, Važan - Hajnik, Valášek, Drevenák

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Začali sme tak, ako by mužstvo na domácom ľade malo vstúpiť do zápasu. Dobre sme korčuľovali, hrali agresívne a dali dva góly. Druhá tretina bola z našej strany nevýrazná. Sme radi, že do tretej časti sme vstúpili gólom, ktorý rozhodol stretnutie. Oživenie do našej hry priniesol Tomáš Marcinko."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Prvá tretina bola z našej strany zlá. Košice dominovali, my akoby sme neboli ani na ľade. Navyše, mali sme ešte štyri vylúčenia. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia, no nevedeli sme streliť gól. V tretej dvadsaťminútovke sme to ešte chceli skúsiť, ale tretí presný zásah súpera bol rozhodujúci."

• Zdroj: SITA, huste.tv