Martin si z Piešťan odváža dva body, rozhodol nájazd Markoviča

Jaroslav MarkovičJaroslav Markovič Zdroj: mhcmartin.tipsportextraliga.sk

PIEŠŤANY - Prvá tretina sa niesla viac v znamení Piešťan, o čom svedčil aj pomer striel (18:3). Už v 2. min mohli Piešťany viesť zásluhou J. Ručkaya, no sám zoči-voči Šúrekvi neuspel. Veľkú šancu vsietiť vedúci gól mal aj domáci Jánoš, no po akcií z ľavého krídla trafil iba dobre postaveného martinského brankára.

V 11. min sa po krásnej akcii domácich presadil J. Ručkay. Piešťany pokračovali v tlaku, no Šúreka nedokázali prekonať. Keď už sa zdalo, že prvá časť vyznie jednoznačne v podaní Piešťan, na druhej strane skóroval po prihrávke Berana a Markoviča Petruška.

V úvode II. tretiny sa zopakovala situácia z prvej časti, keď sa v samostatnom úniku rútil na brankára Martinčanov J. Ručkay, no nepremenil šancu. Čo sa nepodarilo J. Ručkayovi, vyšlo Melichárekovi, ktorý sa natlačil pred brankára, oklamal ho telom a Piešťany viedli 2:1. Domáci hráči už pravdepodobne boli mysľou v šatniach, no pred druhou sirénou vyrovnal na 2:2 J. Perniš.

V 44. min Markovič nepotrestal chybu domácej obrany, keď po dôraznom napádaní vypichol puk, no túto šancu nedokázal zužitkovať. V 53. min Stupka neprekonal pozorne chytajúceho Šúreka. Takisto Mertel sa nepresadil v 57. min pred matinským brankárom a neúspešný bol aj H. Ručkay. Po tejto vyrovnanej tretine nasledovalo predĺženie.

To bolo z oboch strán veľmi opatrné, čo vyústilo do sam. nájazdov. Až v druhej sérií skóroval hosťujúci Markovič a hostia si od nováčika z Piešťan odvážajú dva body.

ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield Martin 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. J. Ručkay (H. Ručkay, Otčenáš), 25. T. Melichárek (V. Urban, Brňák) - 20. T. Petruška (M. Beran, Markovič), 38. J. Perniš (Fadrný, Slávik), rozhodujúci sam. nájazd Markovič
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 2310 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, Bučka, A. Hruška, Lintner - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Otčenáš, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji,

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, J. Perniš, Alexejev, M. Danko - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, M. Hollý, Mikušovič - Slávik, Fadrný, L. Vartovník, Slávik - Hús, Dírer, Kentoš

Milan Klement, tréner Piešťan: "V prvej tretine sme mali tlak, mohli sme dať viac gólov, ako len jeden. Na konci tretiny sme úplne zbytočne inkasovali. Ďalšie dve tretiny sme nehrali tak, ako by sme chceli. Dostali sme sa síce do vedenia, ale súper dokázal nešťastným gólom vyrovnať. Samostatné nájazdy boli potom lotéria a šťastie sa priklonilo na stranu hostí."

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Nám sa podarilo s dávkou šťastia prestáť obrovský tlak domácich. Prehrávali sme, ale so šťastím sa nám podarilo vyrovnať. Nakoniec sme v samostatných nájazdoch zásluhou Markoviča rozhodli."