Zápas Senegal - Pobrežie Slonoviny ukončili pre výtržnosti

Výtržnosti počas zápasu Senegal - Pobrežie SlonovinyVýtržnosti počas zápasu Senegal - Pobrežie Slonoviny Zdroj: SITA

DAKAR - Futbalistov a fanúšikov Pobrežia Slonoviny museli pri odchode zo štadióna Leopolda Sedara Senghora sprevádzať príslušníci polície. Dôvodom bolo vyčíňanie priaznivcov Senegalu pri prehre ich národného tímu v rámci kvalifikácie na Africký pohár národov.

Pobrežie Slonoviny vyhrávalo v stretnutí kvalifikácie po góle Didiera Drogbu z pokutového kopu už 2:0. V tom čase začali domáci diváci dávať najavo svoju nespokojnosť.

Fanúšikovia vbehli na hraciu plochu ešte pred jedenástkou. Po jej úspešnej realizácii začali páliť objekty v hľadisku. Nad štadiónom sa postupne začal vznášať kúdol dymu. Podľa Senegalskej tlačovej agentúry jedného z účastníkov duelu zasiahol projektil.

Priaznivci Senegalu sa snažili napadnúť fanúšikov Pobrežia Slonoviny.  Tí sa nakoniec zachránili útekom do stredu hracej plochy, kde spolu s oboma mužstvami vyčkávali, čo bude ďalej.

Zápas prerušili v 76. minúte a o 45 minút neskôr ho predčasne ukončili. Na hraciu plochu začali prichádzať autá, ktoré evakuovali fanúšikov Pobrežia Slonoviny.

Africká futbalová konfederácia podľa agentúry Reuters pravdepodobne prisúdi víťazstvo aj postup tímu Pobrežia Slonoviny. Ďalšími istými účastníkmi januárového záverečného turnaja v JAR sú po Ghana, Mali, Maroko, Nigéria, Tunisko a po napínavom penaltovom rozstrele aj obhajcovia titulu zo Zambie.

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, youtube