Slovan získal dva body v Kazani, v nájazdoch rozhodol Šatan

Miroslav Šatan a Niko KapanenMiroslav Šatan a Niko Kapanen Zdroj: ak-bars.ru

KAZAŇ - Hokejisti Slovana Bratislava pokračujú v bodovej žatve na náročnom štvorzápasom tripe. Po remízach a vyvrcholeniach v samostatných nájazdoch proti Nižnekamsku a Ufe nastúpili zverenci trénera Rostislava Čadu v metropole Tatarstanu proti Ak Bars Kazaň a v riadnom hracom čase sa duel skončil 2:2. Gól nepadol ani v predĺžení a tak opäť rozhodli až nájazdy, kde sa viac darilo Slovanu. Rozhodujúci gól strelil kapitán Miroslav Šatan, ktorý sa presadil dokonca dvakrát.

Sériu u súperov zakončia Slovanisti v stredu 17. októbra, keď sa predstavia na ľade Severstaľu Čerepovec. Potom budú mať k dispozícii päťdňové zápasové voľno a následne 23. októbra privítajú v Bratislave CSKA Moskva. Slovenský tím má na konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 6. miesto.

Ak Bars Kazaň - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch  (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Góly: 17. Immonen (Pesonen), 57. Obuchov (Pesonen, Immonen) - 10. Daňo (Bakoš, Šťastný), 40. Štajnoch (Sekera, Ölvecký), rozh. nájazd Šatan. Rozhodovali: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov. Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 4890 divákov.

Kazaň: Garipov - Nikulin, Kornejev, Kuljaš, Medvedev, Zacharčuk, Jemelin, Jarullin - Morozov, Kapanen, Abdullin - Skačkov, Tereščenko, Lukojanov - Obuchov, Immonen, Pesonen - Golubev, Bodrov, Lahti - Tkačev

Slovan: Janus - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Ölvecký, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Tlačová konferencia po zápase v Kazani

ONLINE KOMENTÁR:

Samostatné nájazdy: Sekera NEDAL, Pesonen DAL, Šatan DAL, Morozov NEDAL, Vondrka NEDAL, Medvedev NEDAL, Pesonen NEDAL, Šatan DAL. Slovan získava 2 body.

65. min: Neuveriteľné zákroky tohto mladíka v bránke, čo znamená, že zápas rozhodnú samostatné nájazdy. Na Janusa išlo až 40 striel, Slovan ohrozil Garipova 25 pokusmi.

64. min: Pomáhal samozrejme aj Janus, o ktorom sa asi bude hráčom Kazane aj snívať.

63. min: Miklík, Sekera a Višňovský sa pokúsia odolať.

63. min: Medvedev skončil na ľade po zásahu hokejkou od Bartoviča, ten dostal 2+2 minúty a Slovan bude hrať do konca zápasu iba v trojici.

62. min: Vondrkov pokus od modrej čiary s prehľadom chytil Garipov do lapačky.

60. min: Záverečná snaha belasých, Šatan sa snažil vymyslieť finálnu prihrávku, ale skončilo sa to stratou puku a ide sa do predĺženia.

59. min: Slovanu sa však nedarí dostať pred Garipova, dvakrát boli jeho hráči zastavený postranným rozhodcom pre postavenie mimo hry.

58. min: Vylúčenie na domácej strane, za hákovanie od Jemelina.

57. min: A okamžite prichádza trest. Rýchly protiútok s nádhernou kombináciou Immonena s Pesonenom, Obuchovovi už stačilo iba nastaviť hokejku - 2:2!

57. min: Slovan v ojedinelej útočnej snahe, Vondrka hľadal pred bránkou spoluhráčov, ale nebol presný.

55. min: Odvážny prienik Bodrova, stroskotal na Janusovi.

55. min: Ani túto presilovku domáci nevyužívajú, Immonen mal v závere odkrytú bránku ale nemieril presne.

54. min: Slovanisti sa výborne bránia a čo prejde cez obranu, vyrieši Janus.

53. min: Neprospel tomu však Bartovič, ktorý odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

52. min: Hráči Kazane ako keby boli otrasený zo zranenia spoluhráča a ich tlak citeľne opadol.

49. min: Nepríjemný stret Kytnára s Abdullinom, po ktorom ruský hráč zostáva na ľade s bolestivou grimasou a drží sa za koleno. Bohužiaľ musí byť odvezený na nosidlách. Vylučovať sa nebude, faul to nebol, skôr nešťastná náhoda.

48.min: Presilovka sa už síce skončila, ale Janus sa teraz môže cítiť ako na strelnici, jeho mužstvo je pod neustálym tlakom.

48. min: Belasí sa ubránili, prežili aj snahu fínskej légie v domácich farbách.

47. min: Z podobnej pozície to skúšal švihom Morozov, Janus skryl puk vo výstroji.

47. min: Tak teraz to bol poriadny kolotoč, ktorí rozkrútili domáci hráči. Zakončil ho Nikulin tvrdou strelou, zneškodnil ju Janus a dovolil prestriedať spoluhráčom.

46. min: Slovan čaká oslabenie, hlavný rozhodca vylúčil Bartoviča za sekanie.

44. min: Janus v akcii, puky vyráža mimo svojej svätyne a drží celý tím nad vodou.

43. min: Daňo so Šťastným predviedli svoje šikovné ruky a narobili poplach v obrane domácich.

42. min: Tereščenko využil chybu v rozohrávke a preveril postreh Janusa.

41. min: Kazaň začala náporom, na jej hráčoch je vidieť obrovskú snahu čo najskôr vyrovnať.

40. min: Slovan bleskovo využíva presilovú hru, Štajnoch v čase 39:55 od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a puk prešiel cez Garipova až do bránkovú čiaru - 1:2!

40. min: 11 sekúnd pred koncom II. tretiny Kuljaš po podrazení odchádza na trestnú lavicu.

40. min: Český legionár opäť v akcii, spolu so Šatanom perfektne kombinujú a vidia sa takmer naslepo. Strela Višňovského zblokovaná.

38. min: Vondrka sa šikovne dostal až pred Garipova, v poslednom momente mu však obrancovi vypichli puk.

37. min: Trošku pokojnejší úsek hry, bez výraznejších šancí alebo presných kombinácií.

34. min: Presilovky v dnešnom stretnutí nie sú silnou stránkou ani jedného mužstva.

32. min: Slovan mal teraz šťastie, Morozov nedoklepol puk do opustenej bránky.

31. min: Nacvičené kombinácie si bude môcť vyskúšať Kazaň, hákovaním sa previnil Tabaček.

30. min: Konečne vydarená presilovka, ale tiež zostala bez gólového efektu.

29. min: Na ľade elitná formácia Slovana, zovrela súpera a snaží sa nájsť cestu puku do bránky.

28. min: Presilová hra pre hostí, oddych na trestnej lavici čaká Lahtiho za vyhodenie puku mimo hraciu plochu.

27. min: Kazaň sa natlačila do útočného pásma, bomba od modrej v podaní Nikulina.

27. min: Cenné sekundy vybojoval tvrdou prácou Roman Kukumberg a vyviezol puk z pásma.

26. min: Slovan sa bude znova brániť, Kytnár poslal k zemi Kapanena.

25. min: Bližňák propagačne vyskúšal Garipova, ten s jeho strelou nemal problémy.

23. min: Ak je na ľade Immonen s Pesonenom a Obuchovom, pred Janusom to okamžite "horí".

22. min: Slovan sa na úvod ubránil početnej prevahe, kapitán Šatan je už na ľade.

20. min: Janus v plnej permanencii aj v posledných desiatkách sekúnd prvej tretiny, doslova to pred ním horelo, ale do kabín sa ide za vyrovnaného stavu. 21 sekúnd pred koncom ešte dostal trest za hákovanie Šatan.

17. min: Tabaček stratil puk na modrej čiare, do brejku v oslabení naštartoval Pesonen, toho ešte Janus vychytal ale na dorážku jeho krajana Immonena už bol bezmocný - 1:1!

16. min: Ani teraz to však na ľade nie je veľmi vidieť a belasým sa nedarí postaviť presilovkovú formáciu pred Garipovom.

15. min: Slovanisti hrajú s veľkou chuťou a budú hrať ďalšiu presilovku. Na trestnú lavicu opäť odchádza Skačkov.

14. min: Diváci trošku zaskočení priebehom a najmä aktuálnym výsledkom. V aréne je veľké ticho.

12. min: Ofenzívne chúťky predviedol Sekera, bekhendom takmer prekvapil Garipova.

11. min: Kazaň sa okamžite snaží o odpoveď, Janus zostáva neprekonaný.

10. min: Skúsených borcov nasledovali aj mladíci a po jednoduchej akcii Šťastného a Bakoša otvára skóre Marko Daňo - 0:1!

9. min: Dva strelecké pokus od Višňovského, prvý útok belasých teraz odviedol skvelú prácu a zatlačil súpera.

8. min: Postupný útok Kazane spoza bránky, Slovan vyčkáva na červenej čiare a snaží sa narušiť rozohrávku.

7. min: Hra sa čiastočne vyrovnala, pri puku však stále častejšie domáci hokejisti.

6. min: Nedokázal si však vytvoriť žiadnu možnosť, dokonca mal problémy nasťahovať sa do útočnej tretiny.

4. min: Slovan má možnosť presilovej hry po držaní Skačkova.

4. min: Slovan pod neustálym tlakom, teraz viacero nebezpečných pokusov prvého domáceho útoku.

3. min: Kazaň nasťahovaná pred bránkou Slovana, ďalší dôležitý zákrok Janusa.

2. min: Na puk si už siahol aj Jaroslav Janus. Ten sa stal suverénnou jednotkou tímu.

1. min: Prvá možnosť pre hostí, Tabaček výborne naviezol puk do pásma, obkorčuľoval bránku a ohrozil Garipova.

- Úvodné buly vhodené, Slovan v bielo-modrých dresoch, Kazaň zeleno-červených.

- Tímy sú nastúpené na modrých čiarach, znejú štátne hymny Ruska a Slovenska.

- Tréner Čada pošle do boja takmer identickú zostavu, ako v poslednom zápase. Spravili iba jednu zmenu, keď doprial oddych veteránovi Lipianskemu a na jeho mieste sa objaví Ölvecký.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu KHL medzi Ak Bars Kazaň a Slovanom Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, youtube