Trenčín vyhral v Košiciach, v nájazdoch rozhodol Tybor

Richard Jenčík, Adam Nagy, Štěpán Novotný a Miroslav HabšudaRichard Jenčík, Adam Nagy, Štěpán Novotný a Miroslav Habšuda Zdroj: SITA

KOŠICE - Dukla mohla v Košiciach prehrávať už po dvoch minútach, ale Haščákovu strelu zastavila žŕdka. V 5. min mali Trenčania opäť šťastie, keď namieril do žŕdky pre zmenu Richard Huna. Hostia sa ujali vedenia v 8. min strelou švihom z kruhu Klíma prekonal Hyláka.

Košičania potom nevyužili 103-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Nagya neprekonal v 16. min ani Novotný a v 19. min po zakončení Deyla od modrej po tretí raz zvonila žŕdka bránky Trenčína.

V 24. min zakončoval v presilovke Novotný, ale Nagy reflexívne vyrazil puk. Na konci peknej akcie bol potom Róbert Huna, no ani ten sa nepresadil. Domáci sa dočkali v polovici stretnutia, keď po skvelej prihrávke Jenčíka vyrovnal Marcinko. Už o 45 s neskôr z parádnej individuálnej akcie upravil na 2:1 hosťujúci Marosz. Druhú presilovku 5 proti 3 už Košičania využili. Richard Huna najskôr nepremenil stopercentnú možnosť, ale po dokonalom prešachovaní brániacej trojice Trenčanov zakončil do prázdnej bránky Róbert Huna.

V 44. min skúšal Mlynarovič postreh brankára Nagya, rozhodnutie mal v tretej tretine na hokejke Róbert Huna, ale "vojakom" po štvrtý raz v zápase pomohla žŕdka. O tom, že Trenčín si odnesie dva body rozhodol Tybor, ktorý ako jediný premenil v lotérii samostatný nájazd.

HC Košice - Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Marcinko (Jenčík), 39. Róbert Huna (P. Svitana, Spilar) - 8. T. Klíma (J. Gašparovič, Broska), 32. Marosz (Vizváry, T. Kopecký), rozhodujúci sam. nájazd: Tybor
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Koch, Kubuš - M. Korba, Rovenský, 4258 divákov

Košice: Hylák - Kolba, Martin Chovan, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Michal Novák, Matúš Chovan - Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík - Spilar, Róbert Huna, Richard Huna - Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek - Mlynarovič, E. Piatak, P. Svitana

Trenčín: A. Nagy - J. Koma, E. Bednár, Biro, Vizváry, Habšuda, Markovič - T. Kopecký, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - J. Gašparovič, T. Klíma, Jakúbek - M. Adamec, Broska, Šišovský

Radim Rulík, tréner Košíc: "Zápas sme nezačali dobre a prvú tretinu sme odohrali v útlme. Nemali sme dobrý pohyb a nehrali dobre. Od druhej dvadsaťminútovky sme sa však zlepšili a počas nej a tretej tretiny sme si vytvorili dostatok šancí. Žiaľ nevyužili sme ich a trafili sme veľakrát žŕdku a to rozhodlo o tom, že sme nezvíťazili, že sa zápas dostal do predĺženia i nájazdov. Doteraz sa nám nájazdy darili, dnes nie."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Chlapci predviedli jeden disciplinovaný, zodpovedný a bojovný výkon, za ktorý sme boli odmenení dvoma bodmi. Opäť nás podržal mladý Adam Nagy v bránke, no musím priznať, že sme mali i veľa športového šťastia. Jediné, čo môžem chlapcom vytknúť je to, že sme mali veľa vylúčených, čo by sa nám mohlo v ďalších zápasoch vypomstiť."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv