Piešťany ukončili víťaznú šnúru Zvolena, rozhodli nájazdy

Henrich Ručkay sa teší z góluHenrich Ručkay sa teší z gólu Zdroj: SITA

ZVOLEN - Zvolenčania si zápas skvele rozohrali, po prvej tretine viedli o dva góly a ak by strelili tretí, na ktorý mali dostatok šancí, mohli ho pokojne dohrať bez nejakých väčších obáv. Trináste víťazstvo za sebou v role mužstva, ktoré zatiaľ nepoznalo prehru, sa napokon nezrodilo, keď druhá tretina narobila vo vývine značné komplikácie.

Hneď po pár sekundách spálil v úvode zápasu hosťujúci Stupka dve šance, na druhej strane sa k nemu pridal Chovan a naznačil, že obojstranná ofenzíva by mohla priniesť množstvo gólov. To by však museli hráči mieriť oveľa presnejšie a strieľať razantnejšie. V 6. min Méry po nahrávke Ďalogu pred bránku v dosť zložitom postavení z otočky otvoril skóre, v 17. min Hraškova strela prerazila cez lapačkový kryt brankára Tomeka a ak by o dve minúty neskôr nezlikvidoval zázračným spôsobom Tomek šancu Škvaridla, v šatni Zvolenčanov mohla optimistická nálada doslova vykvitnúť.

Asi sa však bezstarostnosti nahromadilo priveľa, pretože v druhej tretine sa prejavila ľahkovážnosť domácich, ktorá zasa povzbudila Piešťancov. V 34. min bekhend H. Ručkaya po nahrávke J. Ručkaya skončil pod hornou žŕdkou a iný verdikt nepadol ani po zdĺhavom telefonovaní hlavného s videorozhodcom. Hostia brankára Šimka poriadne rozchytali, ku ich škode slúžil fakt, že s rozkývanou trefou.

Po zmene strán nastrelil v 44. min Melichárek žŕdku a varoval domácich, no málo, o pár sekúnd neskôr J. Ručkay nekompromisne po bratskej náhrávke H. Ručkaya potrestal hrúbku za bránkou a zrodila sa dráma. Aj v zriedkavej presilovke hostia podkúrili, v 54. min si spytoval svedomie s pochopiteľným hnevom Drgoň, keď nastrelil žŕdku. Rovnako v ideálnom postavení minul pri prečíslení so Škvaridlom poloprázdnu bránku zvolenský Chovan a zápas vyústil do nastavenia. Ešte v riadnom hracom čase si šiel na trestnú lavicu sadnúť Peško a domáci si tak mohli v predĺžení užiť presilovku štyroch na troch s kompletnými 104 sekúnd. Ukončiť zápas potom mohol aj Brabenec a keďže opäť Tomeka neprekonal, určiť víťaza museli samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil hosťujúci S. Saliji.

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 2:3 sn (2:0, 0:1, 0:1, -0:0, 0:1)
Góly: 6. T. Méry (Martin Ďaloga), 17. P. Hraško (Juraško) - 34. H. Ručkay (J. Ručkay, Mišura), 45. J. Ručkay (H. Ručkay, Mišura), rozhodujúci sam. nájazd: S. Saliji. Rozhodcovia Bachurík - Gajan, Tornay, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: Ondrejka za Tomeka (Piešťany) v sam. nájazdoch, 2331 divákov.

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, L. Pokovič, J. Mucha, Pichnarčík, Ťavoda, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - T. Méry, M. Jurík, Martin Ďaloga - Čanky, Huňady, Síkela

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Mali sme ťažký deň, číslo trinásť nám zväzovalo ruky, nohy, húževnatosť súpera robila problémy. V predĺžení sme nevyužili presilovku štyroch na troch a nemohli sme vyhrať. Naša kŕčovitosť pramenila aj možno z toho, že sme toho tlaku popri víťaznej sérii mali plné zuby. Najviac nás mrzí skutočnosť, že sme prehrali na vlastnom ľade."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Prišli sme sem odvážne, s cieľom ukončiť sériu Zvolena. Začali sme dobre, potom bol aktívnejší Zvolen, my sme však nemali čo stratiť, v druhej tretine sme súpera prestrieľali, v tretej sa usilovali vyrovnať. Dôležitá bola oslabovka v predĺžení, ustáli sme ju, dnes nám chvalabohu, samostatné nájazdy vyšli, predtým sme boli trikrát neúspešní. V predĺžení sme Ondrejkovi povedali, že pôjde do bránky, dovtedy o tom nevedel. Deň predtým sme si na tréningu urobili minisúťaž a hravou formou sme si samostatné nájazdy vyskúšali. Je super vyhrať nad Zvolenom, má za sebou peknú sériu, no my sme vedeli, že ak zopakujeme predchádzajúci výkon, môžeme byť úspešní."

Jozef Ondrejka, brankár Piešťan: "Aj som sa s trénerom rozprával už v piatok, že by som si mohol vyskúšať samsotatné nájazdy. Je to o zlome, momente, vyšlo nám to. Začiatkom predĺženia som sa dozvedel, že pôjdem do bránky, bolo sa treba na ne rýchlo skoncentrovať. Vo Zvolene sme túžili pretrhnúť sériu súpera, trinástka nás motivovala, sme spokojní. Nezačali sme síce dobre, len sme sa oťukávali, možno po tej ceste, no na tempe sme pridávali a na ľade to bolo vidieť."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv