Slovan podľahol slávnemu CSKA, góly hviezd nestačili

Iľja Zubov a Ľubomír VišnovskýIľja Zubov a Ľubomír Višnovský Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s CSKA Moskva 2:3, keď skórovali dve najväčšie hviezdy v domácom drese. Zverenci trénera Rostislava Čadu načali súbojom s rekordným šampiónom bývalého Sovietskeho zväzu sériu štyroch domácich duelov, ich najbližším súperom bude v sobotu 27. októbra Metallurg Novokuzneck.

Prvé minúty nepriniesli veľa vzruchu. Divákov zdvihlo zo sedadiel až Hudáčkovo "vyškolenie" Dacjuka v obrannom pásme a v 7. minúte aj strela Kukumberga z ľavého kruhu. V 9. minúte ukázal svoje umenie A. Radulov, ktorého domáca obrana nedokázala odstaviť od puku, ale Janus si dal na jeho bekhend po ľade pozor. Slovan nezvládol bez ujmy svoje slabšie minúty v druhej polovici úvodnej tretiny. Marčenko sa odhodlal k strele-nahodeniu od modrej a jeho dvakrát tečovaný pokus skončil v sieti nováčika. V 16. minúte už viedli hostia 2:0 po tom, čo A. Radulov umne vysunul naštartovaného I. Radulova a ten blafákom nedal Janusovi šancu.

Začiatok druhej časti hry patril jasne hosťom, ale zahrmelo na druhej strane. Hudáček sa presadil individuálne, posunul puk Višňovskému, ktorý nechytateľnou bombou zdvihol belasú zástavu. Radosť však netrvala dlho, vystriedal ju hnev. Rozhodcovia prehliadli faul na Janusa v bránkovisku a Rylov zakončil na 3:1 pre Moskovčanov do prázdnej bránky. Slovan sa však nezlomil, už o necelé dve minúty si nakorčuľoval do útočného pásma Šatan a "teplomerom" prekonal krajana Staňu - 2:3. Slovan sa snažil, k vyrovnaniu boli blízko Lipiansky i Šťastný, no do tretej časti sa išlo za jednogólového vedenia hostí.

Janus otvoril záverečnú časť vychytaním Grabovského v obrovskej šanci a ďalší skvelý zákrok vytiahol pri zakončení Grigorenka, keď znovu zakombinoval najaktívnejší spomedzi "vojakov" A. Radulov. V 47. minúte vystrašil Staňu Štajnoch, ktorý zakončil sólo cez celé klzisko strelou od modrej do žŕdky. Presilovka pri vylúčení Grabovského bola zo strany "belasých" málo výrazná a hoci potom domáci zvýšili tlak, na Staňu napriek množstvu striel až do konca duelu nevyzreli.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Góly: 25. Višňovský (Hudáček, Miklík), 30. Šatan (Bližňák) - 12. Marčenko (Persso), 16. I. Radulov (A. Radulov), 29. Rylov (A. Radulov).Rozhodcovia: Sergejev, Ščeňov - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), vylúčení: 3:4, navyše Rjasenskij 10 min za úder do oblasti krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 10 055 divákov (vypredané).

Slovan: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sigalet, Sekera, Boumedienne, Švarný, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš

CSKA: Staňa - Sergejev, Rjasenskij Denisov, Rylov, Marčenko, Kondratev, Gimajev, Buravčikov - I. Radulov, Grigorenko, A. Radulov - Žarkov, Dacjuk, Grabovskij - Zubov, Kugryšev, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Prvých 10 minút sme hrali veľmi aktívne a organizovane odolávali súperovi. Žiaľ, mali sme v prvej tretine menší výpadok, keď sme hrali zložito a nevyhodili puk. Napokon sa ukázal tento náskok v kombinácii s problematickým tretím gólom súpera rozhodujúci pre výsledok stretnutia. Od druhej tretiny sme sa zlepšili vo všetkých herných činnostiach, vyrovnali sme hru. Súper odolával vďaka veľkej bojovnosti a obetavosti. Myslím si, že v tretej tretine nám chýbal kúsok šťastia, keby sme ho mali, získali by sme aspoň bod."

Valerij Bragin (tréner CSKA): "Zápas sme dobre začali, vyšla nám prvá tretina. Bolo jasné, že súper si dostatočne v predchádzajúcich dňoch oddýchol a v ďalších dvoch tretinách to bolo pre nás náročné. Vydržali sme nápor domácich a z Bratislavy odchádzame s tromi bodmi."

Ján Lipiansky: "CSKA je toptím z KHL a svoju kvalitu ukázal aj tu. Ušiel nám začiatok, hovorili sme o tom veľa aj na predzápasovej porade, no nepomohlo to. S takýmto mužstvom prehrávať 0:2, to stojí spústu síl. Je to dookola to isté, treba hrať v tejto lige celých 60 minút."

Rastislav Staňa: "Tretí náš gól asi nemal platiť, ale máme tri body a sme spokojní. Šatanovu strelu som mal mať, potom to bolo už len o gól, a v niektorých chvíľach sme mali namále. Čakali sme, že Slovan vybehne na nás v druhej tretine, ale ustáli sme to až do konca."

ONLINE KOMENTÁR:

60. min: Tréner Čada si vzal 33 sekúnd pred koncom oddychový čas a odvolal Janusa z bránky. Gólový efekto to ale neprinieslo a je tu ešte taktický faul Radulova a záverečná siréna.

60. min: Aj napriek nepriaznivému stavu štadión na nohách a ďakuje hráčom za ďalšie famózne hokejové predstavenie. Neuveriteľné momenty prináša KHL na Slovensku.

60. min: Hudáček prihral Šatanovi, jeho bombu vyrazil Staňa mimo. Rozhodnúť mohol Radulov, dobrý zákrok Višňovského.

59. min: Janus už jedným okom sleduje striedačku a čaká na pokyn trénera.

58. min: Fanúšikovia si hlasivkami pýtajú vyrovnávajúci gól, hrá sa vo vysokom tempe.

56. min: Radulov poriadne zamestnal Štajnocha, ani ho ale nezastavil pred ohrozením Janusa.

55. min: Višňovský preváhal správny moment na strelu, hostia už si na neho dávajú veľký pozor.

54. min: Hlásateľ oznámil, že štadión je beznádejne vypredaný. V hľadisku sa tiesni viac ako 10 000 divákov.

53. min: To však neplatí vtedy, keď je na ľade útok Radulova. Vtedy je okamžite husto pred Janusom.

52. min: Tlak belasých síce rastie, ale je skôr platonický, keďže CSKA sa stiahlo do defenzívy a vyčkáva na brejky.

50. min: CSKA už hrá v plnom počte, začala sa posledná desaťminútovka duelu.

49. min: Sekerov nepresný pokus a okamžite snaha Daciuka udržať puk čo najďalej od bránky.

48. min: Grabovskij fauloval a je tu presilová hra pre Slovan. Postupná rozohrávka začala na hokejke Višňovského, ale domácim sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

48. min: Po individuálnej akcii Štajnocha a jeho bombe v plnej rýchlosti zazvonila ľavá žrď Staňovej bránky.

46. min: Slovan prežil oslabenie a môže sa pokúsiť o strelenie tretieho gólu v rovnovážnom stave.

45. min: Šikovné ruky však má aj Miroslav Šatan a v oslabení sa snažil o vyrovnanie individuálnou akciou.

45. min: Špeciálna presilovková formácia CSKA s Daciukom, Radulovom a Grabovským roztočila presilovkový kolotoč.

44. min: Bratská spolupráca Radulovovcov a nasleduje vylúčenie Lipianskeho, ktorý zahákoval hviezdnejšieho z dvojice.

43. min: Persson, Kugryšev a Zubov ukážkovo zakombinovali, ďalší zákrok Janusa.

42. min: Ešte pri hre vo štvorici mal dobrú pozíciu Višňovský, ale volil zbytočnú prihrávku namiesto strely.

42. min: Pavel Daciuk v akcii, najprv výborná prihrávka na Grabovského a potom sa snažil prekvapiť Janusa spoza bránky.

41. min: Žarkov a Štajnoch dostali za šarvátku v závere druhej časti po dve minúty za hrubosť, takže v úvode sa hrá 4 na 4.

40. min: Dôležitý zákrok Janusa v poslednej minúte tretiny pri sľubnej šanci CSKA a Slovan tak ide do kabín iba s jednogólovým mankom.

39. min: Radulov je po ošetrení späť na ľade a belasá obrana sa musí mať ešte viac na pozore.

38. min: Višňovského strela od modrej, Staňa skryl puk do lapačky a hra je prerušená.

37. min: Hra sa v týchto momentoch čiastočne upokojila, hektické minúty máme zrejme za sebou.

36. min: Technická parádička od Hudáčka, ktorý naservíroval puk voľnému Šťastnému, ale jeho pokus trafil do tváre Alexandra Radulova. Rozhodcovia prerušili hru, keďže ho zaliala krv.

35. min: Sekerovi sa dnes nedarí, chybou ponúkol veľkú príležitosť Perssonovi, ale toho efektne vychytal Janus.

34. min: Pokračuje sa v perfektnom tempe, Slovan cíti šancu na vyrovnanie a Staňa je v jednom ohni.

33. min: Slovan hrá presilovku výborne, Hudáček ponúkol tutovku Lipianskemu, ktorému puk v poslednom momente odskočil.

31. min: Zhustla aj atmosféra v hľadisku, prácu mala usporiadateľská služba v sektore hostí, kde vznikli menšie konflikty s domácimi fanúšikmi.

31. min: Takáto búrlivá atmosféra ešte v tejto sezóne v Bratislave nevládla. Priaznivci sú pobúrení gólom na 2:3, ktorý padol po jasnom faule na gólmana a svoj nesúhlas dávajú stále najavo neuveriteľným piskotom. Emócie sa stupňujú, Rjasenskij fauloval Šatana a je tu presilová hra. Vzápätí ešte Radulov v prerušenej hre atakoval Hudáčka. Práve kapitán si odsedí dvojminútový trest za spoluhráča, ktorý dostal aj desaťminútový osobný trest.

30. min: Skvelý zápas pokračuje, rýchly protiútok zakončil Šatan presnou strelou od modrej čiary a odpovedá tým najlepším spôsobom - 2:3!

29. min: Okamžite ale prichádza schladenie v podobe tretieho gólu. Igor Radulov nedovolene poslal na zem brankára Janusa, čo ani jeden rozhodca nevidel. Jeho brat Alexander už potom posunul puk Rylovovi a ten nemal problém trafiť takmer prázdnu bránku - 1:3! Tak takýto piskot na štadióne sa len tak nevidí. Neuveriteľné decibely od protestujúcich fanúšikov.

28. min: Višňovský je pri chuti, individuálnou akciou naviezol puk do pásme a poslal strelu na teč. Puk ale tesne minul bránku.

27. min: Mohutné "ešte jeden" z hľadiska a domáci hráči cítia šancu, gól ich poriadne nakopol.

26. min: Kúzla Šatana, šikovná strela Sekeru a teraz to doslova horí v obrannom pásme CSKA.

25. min: Hokejová paráda v podaní Višňovského, ktorému ukážkovo na strelu nabil Hudáček a skúsený bek vymietol ľavý horný roh bránky - 1:2!

25. min: Zníženie mal o pár sekúnd neskôr na hokejke Miklík, jeho strelu z prvej slovenský gólman kryl.

24. min: Tak konečne, Dravecký ukázal dravosť a individuálnou akciou preveril Staňu.

23. min: Na ľade je to absolútna dominancia jedného tímu, "Čadovci" sa veľmi nedostávajú ani k brejkom.

22. min: Ruský tím pokračuje v rovnakom tlaku ako skončil prvú tretinu, Slovanisti nevedia kam skôr skočiť.

21. min: Druhé dejstvo začalo, fanúšikovia sa pomaly vracajú z bufetov. Prvý zákrok, aj keď skôr propagačný zaznamenal Staňa.

20. min: V záverečných sekundách ešte únik Miklíka v oslabení a tesne pred sirénou sa vo výbornej šanci ocitol Igor Radulov, ale Janusa druhýkrát neprekonal. Strely po I. tretine 7:17.

20. min: Skvelá práca Šatana, ktorý príkladne zabojoval a vyhodením puku za Staňovu bránku získal cenné sekundy.

19. min: Tvrdá strela obrancu Denisova, Janus s námahou vyrazil vedľa bránky.

18. min: Alexander Radulov naplno predvádza svoje umenie, nedá si vziať puk a navyše sa na ňom teraz vyfauloval Višňovský. Dostal 2 minúty za seknutie.

17. min: Brankár Slovana sa rozhodne nenudí, puky na neho letia z každej strany.

16. min: Kukumbergovi vypichol na útočnej modrej čiare puk Radulov, fantastickou prihrávkou poslal do úniku brata Igora a ten si vychutnal Janusa - 0:2!

15. min: Staňa zatiaľ veľa práce nemá, jeho spoluhráči perfektne bránia.

13. min: Slovanistom chýba po sympatickom nástupe "iskra" a v podstate náhodný gól im na sebavedomí tiež nepridal.

12. min: Slovan sa dlho-predlho nevedel dostať cez vlastnú modrú čiaru a prichádza gólový trest. Puk skončil v sieti po odraze od Štajnochovej korčule - 0:1. Gól bol pripísaný Marčenkovi, ktorý nahodil puk na Janusa.

12. min: Nápor CSKA pokračuje, ďalší pokus z prvej od Zubova.

12. min: V obrannej tretine Slovana to teraz horelo, ani skúsený Sekera nedokázal presne rozohrať a domáci sa dostali pod tlak.

11. min: Streleckých pokusov pribúda, okamžite po vhadzovaní to skúšali Daciuk aj Grabovski.

11. min: Opäť v akcii prvý útok CSKA, Janus teraz zachraňoval aj so šťastím, keďže puk po skrytej prihrávke nevidel.

10. min: Kolotoč v útočnom pásme rozkrútil Radulov spoločne so svojim bratom.

9. min: Grabovski predviedol skvelú techniku a vyslal nepríjemnú strelu na Janusa. Ten bol pripravený a drží čisté konto. Schopnosti a možnosti vzápätí ukázali Kukumberg v kombinácii s Draveckým.

8. min: Skandovaný potlesk celej arény, vrátane malej skupinky fanúšikov hostí v netradičných čiernych tričkách. Klubové farby a suveníry im chýbajú.

7. min: Závar pred Janusom, brankár belasých mal puk pod kontrolou.

6. min: Na ľade Pavel Daciuk a okamžite rozdal dve skvelé prihrávky. Okamžitá odpoveď a tvrdá strela Kukumberga z pravej strany. Staňa musel predviesť prvý väčší zákrok.

5. min: Hudáček hrá s veľkou chuťou, dvakrát mu odskočil puk v poslednom momente, keď sa už chystal zakončiť.

4. min: Hrá sa vo výbornom tempe, tímy sa striedajú v útočných akciách, ktorým ale zatiaľ chýba presnosť vo finálnej fáze.

2. min: Fanúšikovia teraz gratulujú kapitánovi Šatanovi k 38. narodeninám, medzitým prvýkrát zasahuje aj Janus.

1. min: V prvej útočnej snahe domáci tím, od prvej sekund hnaný tradične hlučným obecenstvom.

- Zazneli hymny oboch krajín, o pár sekúnd sa vhodí prvé buly.

- Na ľadovej ploche už máme rozhodcov, zaplnená aréna čaká na hlavných aktérov.

- Tímy majú za sebou rozkorčuľovanie, počas ktorého si Staňa našiel pár sekúnd aj na krátku debatu s hráčmi v tmavomodrých retrodresoch.

- Slovan dnes nastúpi bez Milana Bartoviča, ktorý si zlomil malíček na ruke a bude chýbať 3 až 4 týždne.

- Priaznivci v Bratislave sa môžu tešiť aj na gólmana Rastislava Staňu, ktorý dostal dôveru na dnešný zápas a tak to bude okrem iného aj duel slovenských brankárov.

- Slovan získal na doteraz najdlhšom výjazde za súpermi 5 bodov za 2 výhry a 1 prehru po nájazdoch. Škvrnou bola vysoká prehra 0:6 v Čerepovci.

- Najproduktívnejším hráčom hostí je suverénne práve Radulov, ktorý v 18 zápasoch nazbieral 22 bodov (8+14). Na domácej strane vládne produktivite Miroslav Šatan s 12 bodmi (6+6).

- Do hlavného mesta Slovenska zavítal klub so slávnou minulosťou, ktorý aktuálne vedie tréner Valerij Bragin. V zostave má zrejme najväčšiu hviezdu KHL Alexandra Radulova, ktorého počas výluky v NHL doplnili Pavel Daciuk, Iľja Bryzgalov či Michail Grabovski.

- Slovan Bratislava je po sedemnástich zápasoch na siedmom mieste tabuľky Západnej konferencie so ziskom 25 bodov a skóre 44:45. Moskovské CSKA sa po 18. zápasoch nachádza na štvrtej priečke, keď získalo 31 bodov (47:38).

- Vitajte pri online komentári zo zápasu KHL medzi Slovanom Bratislava a CSKA Moskva.

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA