Chelsea prehrala v Donecku, Juventus zachraňoval bod

Alex Teixeira sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti ChelseaAlex Teixeira sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti Chelsea Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V E-skupine Ligy majstrov ukrajinský Šachťor Doneck doma zdolal londýnsku Chelsea 2:1 a dostal sa na čelo tabuľky. Už v 3. minúte sa presadil Teixeira, a aj v ďalšom priebehu čelili hostia tlaku, viackrát ich zachránil brankár Petr Čech. V 52. minúte ho ale po rýchlej kontre prekonal druhýkrát Fernandinho, za hostí skorigoval v závere Oscar.

Skončila sa tak osemzápasová séria Chelsea v LM bez prehry. "Bol to ťažký zápas, Šachťor hral dobre a zaslúžil si vyhrať. Hrali inteligentne a posledných 15 minút nás poriadne nepustili do hry. My sme hrali zle, no už sa musíme sústrediť na ligový zápas s Manchestrom United," uviedol obranca hostí David Luiz.

Aj v druhom súboji sa rodil nečakaný výsledok, dánsky majster Nordsjaelland viedol nad slávnym Juventusom Turín od 50. minúty po góle Mikkela Beckmanna. "Stará dáma" však vyrovnala v 81. minúte Mirkom Vučiničom. Na konte má v tabuľke tri remízy.

"Je to fantastický výsledok, ale myslím, že sme mohli dosiahnuť aj viac," zhodnotil remízu domáci kouč Kasper Hjulmand.

Šachťor Doneck (Ukr.) - FC Chelsea (Angl.) 2:1
Góly: 3. Teixeira, 52. Fernandinho - 88. Oscar. Rozhodca: Skomina (Slov.)

Šachťor Doneck: Pjatov - D. Srna, Kucher, Rakickij, Razvan Rat - Hübschman, Fernandinho - Alex Teixeira, H. Mchitarjan, Willian - Luiz Adriano

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, David Luiz, J. Terry, Ashley Cole - Obi Mikel - Oscar, Ramires, Lampard (18. Hazard), Juan Mata - F. Torres

FC Nordsjaelland (Dán.) - Juventus Turín (Tal.) 1:1
Góly: 50. Beckmann - 81. Vučinič, Rozhodca: Aytekin (Nem.)

FC Nordsjaelland: J. Hansen - Parkhurst, Okore, Runje, Mtiliga - Enoch Adu, Stokholm - A. Laudrup (71. Christensen), Lorentzen (88. Christiansen), J. John - Beckmann (69. Nordstrand)

Juventus Turín: Buffon - Lúcio (76. Bendtner), Bonucci, Chiellini - Isla, A. Vidal (83. Giaccherini), Pirlo, Marchisio, De Ceglie - Matri (67. Vučinič), Giovinco