Radivojevič a Ružička asistovali, gól Záborského, dva body Podhradského

Branko RadivojevičBranko Radivojevič Zdroj: facebook.com/hcspartak/Juliana Bogdanova

MOSKVA - Slovenský dvojzáprah Branko Radivojevič a Štefan Ružička vo farbách Spartaka Moskva sa výraznou mierou zaslúžil o ukončenie série prehier a triumf 6:1 na Jekaterinburgom. Obaja Slováci si do štatistík pripísali po dve asistencie.

Strelecky sa po dlhšej dobre presadil Tomáš Záborský v drese Avangardu Omsk, keď naštartoval svoj tím vyrovnávajúcim gólom na 1:1 proti Čechovu. Omsk napokon zvíťazil 3:1.

Hetrikom sa blysol Michail Varnakov, ktorý zariadil jednoznačný triumf Torpeda Nižnyj Novgorod nad lídrom celej KHL a obhajcom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva 4:0.

Z triumfu sa tešil aj obranca Donbassu Doneck Peter Podhradský, ktorý prispel k domácej výhre nad Magnitogorskom 4:3 po predĺžení gólom a asistenciou. Jeho spoluhráč Jaroslav Obšut zaznamenal jednu gólovú prihrávku. Hetrikom sa v domácom drese prezentoval Ruslan Fedotenko, ešte o bod viac nazbieral Alexej Ponikarovskij, ktorý prihrával na všetky štyri góly Donbassu.

"Vedeli sme, že hráme proti veľmi dobrému mužstvu, v ktorého zostave je veľa kvalitných hráčov," uviedol Obšut pre klubovú internetovú stránku a dodal: "Bojovali sme a škoda, že sa nám nepodarilo doviesť stretnutie do víťazného konca v riadnom hracom čase. Vyrovnávajúci gól sme dostali osem sekúnd pred sirénou. No som rád, že sme vyhrali v predĺžení a prvý raz sme zvíťazili dvakrát po sebe. Chlapci verili vo svoje sily, navzájom sme si pomáhali. Keď niekto urobil chybu, druhý ju napravil. Hrali sme ako zomknutý tím. Súper, aj my, sme v tretej tretine veľa minút odohrali v oslabení. Musíme sa nad tým zamyslieť. Keby bolo menej vylúčení, bolo by všetko inak. Menej takých chýb znamená viac víťazstiev."

Viťaz Čechov - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 25. Černov - 30. ZÁBORSKÝ, 35. Nikitin, 48. Pivcakin

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 6:1 (4:0, 0:1, 2:0)
 Góly: 8. Mamkin (RADIVOJEVIČ), 16. Lewandowski, 17. Žukov, 17. Želdakov (RUŽIČKA), 50. Medvedev 60. Petrov (RADIVOJEVIČ, RUŽIČKA) - 29. Jemelejev

Severstaľ Čerepovec - Barys Astana 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Kiselevič, 46. Gimbatov, rozh. nájazd Bergfors - 17. Gavrilin, 49. Bochenski

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Moskva 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 7. Thornberg, 28. Varnakov, 34. Varnakov, 38. Varnakov

Donbass Doneck - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 23. Fedotenko (OBŠUT), 27. PODHRADSKÝ, 38. Fedotenko, 65. Fedotenko (PODHRADSKÝ) - 12. Malkin, 39. Kuľomin, 60. Mozjakin

Dinamo Minsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Stapleton, 42. Irgl - 24. Jacenko, 35. Bočarov, 57. But

Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 10. Guskov, 11. Guskov - 14. Dallman

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube