CSKA predĺžilo mizériu Leva, dva góly Surového, bod Cháru a Mikúša

Surový prekonal Staňu hneď dvakrátSurový prekonal Staňu hneď dvakrát Zdroj: cska-hockey.ru

PRAHA/MOSKVA - Hokejisti CSKA Moskva potvrdili výbornú formu a po triumfe v Bratislave nad Slovanom dokázali zvíťaziť aj v Prahe nad Levom rovnakým výsledkom 3:2. Český zástupca v súťaži prehral už siedmy duel za sebou a deviaty z posledných desiatich. Naopak ruský tím v uplynulých 10 dueloch našiel premožiteľa iba dvakrát.

Zo slovenských hokejistov sa v zápase do štatistík zapísal pred 12 731 divákmi domáci útočník Tomáš Surový, keď strelil oba góly pražského klubu. Pri prvom mu asistoval Zdeno Chára, pri druhom pre zmenu Juraj Mikúš. V bránke hostí sa predstavil Rastislav Staňa a potvrdil pozíciu najlepšieho brankára KHL, zneškodnil 25 striel.

Na koučovi Leva Josefovi Jandačovi bolo po zápase poznať obrovské sklamanie: "Hrali sme veľmi zle v druhej tretine a tam sme prehrali celý zápas. Len ťažko dávame góly, je to stále to isté ako v predchádzajúcich zápasoch. V prvých dvoch tretinách sme navyše zle korčuľovali."

Jeho náprotivok Valerij Bragin mohol byť naopak spokojný, jeho zverenci si s nováčikom súťaže dokázali v dvoch dueloch počas jediného týždňa poradiť so stopercentnou bilanciou: "Dobre sa nám vydarila druhá tretina, v ktorej sme dvakrát skórovali. Súper bol ťažkým protivníkom, ale mali sme aj šťastie a dali tretí gól, ktorý nás doviedol ku konečnému víťazstvu."

Hráči Amuru Chabarovsk prehrali s AK Bars Kazaň rovnako 2:3. O výhre dvojnásobného držiteľa Gagarinovho pohára rozhodol až v samostaných nájazdoch Alexej Morozov. V domácej bránke dostal prednosť pred Jánom Lašákom Alexej Murygin.

V súboji tímov dvoch slovenských obrancov Sibir Novosibirsk s Kristiánom Kudročom prehral na svojom ľade 0:2 so Salavatom Ufa, v drese ktorého nastúpil Ivan Baranka. Hostia o zisku troch bodov rozhodli v záverečnej tretine.

Tím slovenského kouča Júliusa Šuplera Donbass Doneck si poradil pred svojimi divákmi s Traktorom Čeľjabinsk 3:2 po samostatných nájazdoch.

Amur Chabarovsk - AK Bars Kazaň 2:3 pp a sn (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Osipov, 13. Ožiganov - 3. Immonen, 20. Petrov, rozh. nájazd Morozov

Sibir Novosibirsk - Salavat Julajev Ufa 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 46. Paršin, 57. Proškin

Donbass Doneck - Traktor Čeľjabinsk 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Wilson, 40. Wilson, rozh. nájazd Pettersson - 37. Kuznecov, 52. A. Kosticyn

HC Lev Praha - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 47. SUROVÝ (CHÁRA), 59. SUROVÝ (MIKÚŠ) - 25. Marčenko, 32. Grabovskij, 47. I. Radulov