Markova prenasledujú zranenia i v KHL, s Jugrou nedohral

Andrej Markov Andrej Markov Zdroj: SITA

ČECHOV - Hokejového obrancu Andreja Markova neobchádzajú zranenia ani v Kontinentálnej hokejovej lige, kde pôsobí vo Viťaze Čechov. V súboji s Jugrou Chanty-Mansijsk (3:4 po sam. nájazdoch) odstúpil z hry po strete s jedným z protihráčov v prvej tretine. Bližšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe, údajne nejde o vážne zranenie a Markov by sa v blízkom čase mal vrátiť do hry.

Markov sa s Čechovom dohodol na zmluve na obdobie lockoutu v NHL, kde je kmeňovým obrancom Montreal Canadiens. Tridsaťtriročný rodák z Voskresenska mal z Ruska viacero ponúk, napokon sa dohodol s Čechovom. Andreja Markova draftoval Montreal v roku 1998 v 6. kole zo 162. miesta. Počas kariéry hrával za Chimik Voskresensk, Dinamo Moskva, Québec Citadelles a napokon za Canadiens. Za Atlantik odletel v lete 2000. Všetkých jedenásť sezón v NHL strávil v Montreale, kde bol posledné tri roky asistentom kapitána. V 685 zápasoch profiligy nazbieral 386 bodov za 84 gólov a 302 asistencií, na trestnej lavici sedel 393 minút. V play-off odohral 17 duelov s bilanciou 3 góly a 14 asistencií. Pred rokom v júni podpísal s Canadiens trojročný kontrakt.