Palmeiras žiadajú anulovanie duelu, rozhodca si pomohol kamerami

Sklamaní hráči PalmeirasuSklamaní hráči Palmeirasu Zdroj: SITA

SAO PAULO - Brazílsky klub Palmeiras sa usiluje o anulovanie prehry 1:2 v súboji s tímom Internacional v najvyššej domácej súťaži. Palmeiras ako dôvod svojej žiadosti uvádzajú, že hlavný rozhodca duelu údajne využil pomoc televíznych kamier, a preto neuznal vyrovnávajúci gól hostí na 2:2 v druhom polčase. Klub zo Sao Paula oficiálne podal protest a odvoláva sa na Brazílsky športový tribunál, pričom požaduje opakovanie sobotňajšieho stretnutia.

Argentínsky útočník Hernán Barcos skóroval v 62. min zápasu rukou. Rozhodca gól pôvodne uznal, pretože spornú situáciu, ktorá mu predchádzala, nezaznamenal. Hráči Internacionalu následne protestovali a arbiter po takmer piatich minútach rozhovoru so svojimi asistentmi zmenil rozhodnutie.

Televízny reportér spomenutého duelu uviedol, že delegát stretnutia a štvrtý rozhodca požiadali médiá o vyjadrenie, či bol gól dosiahnutý rukou. Internacional figuruje po 33 kolách najvyššej brazílskej súťaže s 51 bodmi na 5. mieste tabuľky, Palmeiras sú s 32 bodmi na "zostupovom" 18. mieste.