Real suverénne zdolal treťoligistu, hladká výhra Atlética

Karim Benzema a Kaká sa postarali o výhru RealuKarim Benzema a Kaká sa postarali o výhru Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Španielskeho kráľovského pohára na pôde treťoligového tímu Alcoyano hladko 4:1 a odveta už bude zrejme iba formalitou.

Zverenci Josého Mourinha, ktorý doprial oddych viacerým hviezdam, od úvodu na trávniku jasne dominovali a už do prestávky sa o dvojgólový náskok postarali Benzema a Kaká. Po zmene strán pridal tretí gól Rodríguez a aj keď v 77. minúte znížil domáci Lara, záverečné slovo patrilo "bielemu baletu", keď sa druhýkrát presadil Benzema.

Dobrú pozíciu pred odvetou si vytvorilo Atlético Madrid, na ihrisku Jaénu vyhralo 3:0. Sedemgólovú prestrelku ponúkli aktéri zápasu Cacereno - Malága, kde sa napokon z tesného triumfu radoval účastník najvyššej súťaže.

Alcoyano - Real Madrid 1:4 (0:2)
Góly: 77. Lara - 21. a 88. Benzema, 35. Kaká, 67. Rodríguez

Real: Adán - Albiol, Varane, Carvalho, Nacho - Callejón, Essien (59. Modrič), Álex (46. Rodríguez) - Kaká, Morata, Benzema.

Almería - Celta Vigo 2:0
Cacereno - FC Málaga 3:4
Jaén - Atlético Madrid 0:3
Zaragoza - Granada 1:0
Las Palmas - Rayo Vallecano 1:0