Weiss spečatil víťazstvo Pescary, Hamšík prihrával na gól

Marco Parolo v súboji s Vladimírom WeissomMarco Parolo v súboji s Vladimírom Weissom Zdroj: SITA

RÍM - Slovenský reprezentant Vladimír Weiss prispel gólom k víťazstvu Pescary nad Parmou 2:0 v zápase 11. kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A. Domáci otvorili gólový účet v 48. minúte zásluhou Elvisa Abbruscata a konečný výsledok stanovil v druhej minúte nadstaveného času slovenský mladík, ktorý prišiel na ihrisko v 67. minúte.

Lazio si odnieslo gólovú nádielku zo sicílskej Catanie, kde Rimania prehrali 0:4.

Neapol v základnej zostave s Marekom Hamšíkom remizoval doma s Turínom 1:1, pričom Hamšík nahral na prvý gól Cavanimu a v závere zastavilo jeho strelu brvno. Platilo nedáš-dostaneš a v nadstavenom čase vyrovnal Sansone.

Juraj Kucka odohral v drese Janova celý duel na ihrisku Sieny, kde hostia vďaka gólu Massima Paciho z 55. minúty prehrali 0:1.

Vo večernom dueli AS Rím zdolal Palermo 4:1 a po dvoch prehrách v rade zabodoval naplno. Sicílsky tím sa výsledkovo trápi a patrí mu až predposledné miesto v tabuľke.

Delfino Pescara - FC Parma 2:0 (0:0)
Góly: 49. Abbruscato, 90.+ V. WEISS, 14.000 divákov.
Vladimír Weiss (Pescara) sa na ihrisko dostal v 67. min a v nadstavenom čase skóroval. Pavol Bajza (Parma) nechytal.

Góly: 6. Cavani - 90. N. Sansone
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a prihral na gól.

Sampdoria Janov - Atalanta Bergamo 1:2 (0:1)
Góly: 53. Maresca - 2. Bonaventura, 76. G. De Luca

AC Siena - FC Janov 1:0 (0:0)
Gól: 55. M. Paci
Juraj Kucka (Janov) odohral celé stretnutie.

AS Rím - Palermo 4:1 (2:0)
Góly: 11. Totti, 31. P. D. Osvaldo, 69. E. Lamela, 79. Destro - 84. Iličič, ČK: 80. Destro (AS Rím) po druhej ŽK

• Zdroj: TASR, SITA, youtube, footyroom