Liverpool zachraňoval remízu, Reading a QPR stále bez víťazstva

Jason Roberts a Armand TraoreJason Roberts a Armand Traore Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 10. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy remizoval Liverpool s Newcastlom 1:1. Hostia, ktorí vyhrali naposledy na Anfield Road v apríli 1994, viedli od 43. minúty vďaka gólu Francúza Yohana Cabayeho. V druhom dejstve vyrovnal Uruguajčan Luis Suárez.

Svoj šesťstý štart v Premier League oslávil kapitán „The Reds“ Steven Gerrard. „Je to Superman,“ vzdal mu pred stretnutím hold tréner Brendan Rodgers. V drese domácich odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Škrtel.

V prvom zápase dňa si rovnako podelili body Queens Park Rangers a Reading. Nováčika dostal do vedenia v 16. minúte lotyšský reprezentant Kaspar Gorkšs, domácim zariadil aspoň remízu v 66. minúte Francúz Djibril Cissé. Oba tímy stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne.

FC Liverpool - Newcastle United 1:1 (0:1)
Góly: 67. Suárez - 43. Cabaye, ČK: 84. Coloccini (Newcastle)
Martin Škrtel odohral za domácich celé stretnutie.

Queens Park Rangers - Reading 1:1 (0:1)
Góly: 66. D. Cissé - 16. Gorkšs

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom, videa.hu