Posledná Žilina prekvapivo zdolala favorizované Košice

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

ŽILINA - Poslední Žilinčania sa pustili do favorizovaného súpera bez rešpektu. Po nedorozumení Košičanov v útočnom pásme vyviezol puk Kokavec, priťukol ho Tiborovi Vargovi a ten spomedzi kruhov prestrelil Hyláka. Hneď na to mohli vlci zvýšiť vedenie pri vylúčení Marcinka, ale východniari sa vo štvorici ubránili.

V polovici dejstva nedokázal nečakanú prihrávku Sýkoru usmerniť zblízka medzi tri žrde Drábek. Hostia si výraznejší tlak vypracovali až počas následnej presilovej hry, Róbert Huna však v najväčšej šanci neuspel. V 19. minúte sa zasa nepresadil Jenčík, ktorý ani na dvakrát nenašiel recept na Mareka Laca.

Oceliari pokračovali v nastolenom trende aj na začiatku prostrednej časti hry. Haščák sa predral až do útočného pásma, ale švihom minul bránu. Žilinčania potom hrali viac ako minútu v oslabení o dvoch hráčov. Paradoxne, po návrate prvého vylúčeného unikol popri pravom mantineli Važan a jeho nezištnú prihrávku už nemal Krajči problém zasunúť do siete. Košičania sa v ďalšom priebehu trápili a len ťažko sa presadzovali cez defenzívu domácich. Ojedinelú možnosť nevyužil v 38. minúte po bratskej spolupráci spomedzi kruhov Róbert Huna.

Tretia tretina sa už niesla v znamení očakávanej snahy hostí niečo s výsledkom urobiť. V prvej desaťminútovke však bol ich tlak len platonický, jeden z mála dobrých pokusov nepremenil Jenčík. Východniari roztočili kolotoč pred Lacom až záverečných šiestich minútach. Recept na skvelého žilinského brankára postupne nenašli Svitana, Marcel Haščák a následne v skrumáži ani nikto z elitnej formácie. Marek Laco si napokon udržal čisté konto a Žilinčania si po sérii prehier pripísali dôležité tri body.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. T. Varga (M. Kokavec, O. Ďuriš), 25. R. Krajči (Važan)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Kubuš - R. Gavalier, Rovenský, 1168 divákov

Žilina: M. Laco - Rúfus, Sekáč, Brcko, Niník, J. Dlouhý, Leško, Staňo - M. Drevenák, V. Škoda, Lažo - Važan, T. Troliga, R. Krajči - M. Kokavec, O. Ďuriš, T. Varga - Drábek, Valášek, T. Sýkora

Košice: Hylák - Šeda, Michal Novák, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Matúš Chovan - R. Jenčík, Marek Slovák, Spilar - Jokel, T. Marcinko, Š. Novotný - Pašek, Mlynarovič, Marcel Haščák - Richard Huna, Róbert Huna, P. Svitana.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Základ nášho úspechu skvelým výkonom položil brankár Laco. O Košiciach vieme, že má rýchlych hráčov, a preto sme sa zamerali na obranu stredného pásma. Bližšie sme pristupovali k hráčom, a to dnes platilo. Som šťastný, že sme konečne získali tri body."

Radim Rulík (tréner Košíc): "Dnes sme si utvorili dosť šancí, ale tie sme nepremenili. Nedali sme gól, a tak sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok. S pribúdajúcim časom sme čoraz viac bojovali s obranou domácich, no nepodarilo sa nám ju prekonať."

• Zdroj: TASR, SITA