Plzeň zdolala Slaviu, hetrik Ordoša poslal Sigmu do čela

Hetrik Michala Ordoša posunul Olomouc do čela tabuľkyHetrik Michala Ordoša posunul Olomouc do čela tabuľky Zdroj: gambrinusliga.cz

PRAHA - Olomouc nastrieľal v nedeľnom zápase 13. kola najvyššej českej futbalovej ligy Příbramu šesť gólov a po víťazstve 6:1 ide Sigma do čela tabuľky. Hetrikom sa blysol odchovanec Slovácka Michal Ordoš.

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 6:1 (2:0)
Góly: 63., 90. a 90. Ordoš, 45. a 54. Petr, 21. Klesnil - 67. Danoski
Róbert Valenta sa na ihrisko dostal v 79. min. Jakub Rondzik a Tomáš Hájovský (všetci Příbram) nehrali.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Gól: 31. Hubáček (vlastný)
Kamil Čontofalský odchytal celý zápas, Matúš Čonka odohral celé stretnutie. Róbert Cicman sa na ihrisko dostal v 37. min, Karol Kisel nastúpil v 74. min. Martin Juhar a Martin Dobrotka (všetci Slavia) neboli na zápasovej súpiske.
Matúš Kozáčik odchytal celý duel a v 83. min dostal žltú kartu. Marián Čišovský a Michal Ďuriš odohrali celé stretnutie. Marek Bakoš (všetci Plzeň) bol na ihrisku do 81. minúty.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 1:3 (0:2)
Góly: 55. T. Berger (vlastný) - 9. a 36. Borek, 87. Marek, ČK: 68. Sus (Brno)
Martin Husár hral do 53. min, Milan Jurdík (obaja Brno) odohral prvý polčas. Lukáš Štetina odohral celé stretnutie a v 74. min dostal žltú kartu. Tomáš Kučera (obaja Dukla) nechytal.

Hradec Králové - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)
Gól: 84. Řezníček (z pok. kopu), ČK: 83. Šisler (Hradec)
Peter Jánošík, Dušan Uškovič (obaja Hradec) a Jaroslav Machovec (Č. Budějovice) odohrali celé stretnutie.