Ancelotti vníma prvú prehru PSG ako dobrú príučku

Carlo AncelottiCarlo Ancelotti Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain utrpeli prvú ligovú prehru v prebiehajúcej sezóne, keď v sobotňajšom dueli 11. kola Ligue 1 podľahli doma St. Etienne 1:2. Zaváhanie zverencov trénera Carla Ancelottiho využil Olympique Marseille, ktorý na druhý deň vyhral na pôde korzického Ajaccia 2:0 a bodovo sa na nich dotiahol, pričom má k dobru dohrávku s Lyonom.

Po bezkrvnom prvom polčase v parížskom Parku princov prišli po zmene strán veľké chvíle útočníka hostí Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý prišiel na ihrisko v 52. minúte a o štyri minúty neskôr poslal svoj tím do vedenia. V 71. minúte prišiel zlomový moment stretnutia, keď Zlatan Ibrahimovič v snahe trafiť loptu zasiahol do hrude brankára hostí Stéphana Ruffiera a rozhodca ho vylúčil.

"Nepochopil som, prečo rozhodca vytiahol červenú kartu. Žltá by bola dostatočným trestom, ale v tom nebol problém. Naša hra nebola dobrá, stále máme čo zlepšovať," povedal Ancelotti. "Les Verts" o dve minúty početnú prevahu využili a Aubameyang druhým gólom v zápase zvýšil náskok St. Etienne. V závere vrhli Parížania všetky sily do útoku, striedajúci Guillaume Hoarau v 88. minúte vykresal iskierku nádeje a PSG mohol v závere dokonca vyrovnať, keby Mohamed Sissoko nešpekuloval a namiesto zasekávačiek zvolil strelu. Paríž SG zaknihoval v Ligue 1 prvú prehru od 29. apríla, vtedy nestačil na Lyon (1:2).

"Myslím si, že naša prehra je zaslúžená. Súper bol lepší a našej hre chýbala sviežosť a moment prekvapenia. Stredajší pohárový zápas s Marseille nás stál veľa síl. Sme sklamaní, ale musíme sa rýchlo pozviechať, lebo už v utorok nás čaká súboj Ligy majstrov s Dinamom Záhreb. Možno táto prehra bude pre nás dobrou príučkou do budúcnosti," povedal Ancelotti.

Parížanov sužujú zranenia hráčov, dlhodobo mimo hry sú Ezequiel Lavezzi a Thiago Motta, problémy majú aj Sylvain Armand, Diego Lugano, Nene, Kevin Gameiro a po zápase so St. Etienne pribudol na listinu zranených hráčov Blaise Matuidi. Po zápase so Záhrebom čaká na PSG v nedeľu šláger 12. kola Ligue 1 na pôde úradujúceho majstra Montpellieru.

• Zdroj: TASR, youtube