Schranz získal Trnavčanom semifinálovú miestenku v Slovnaft Cupe

Ján Vlasko a Matúš TurňaJán Vlasko a Matúš Turňa Zdroj: SITA

TRNAVA - Trnavčania vyrovnali gólové manko zo Štavničiek už vo 8. minúte, keď Čarnota prudkou strelou do ľavého horného rohu prekonal brankára Belica. Povzbudení domáci sa naďalej snažili útočiť a hosťujúci gólman v priebehu 10 minút kryl strelu Schranza a spod brvna vyrazil priamy kop Karhana.

Na opačnej strane musel brankár Ruskov zasahovať v 23. minúte po priamom kope Sachňuka a mal šťastie pri nepresnej hlavičke Hučka, ktorá tesne minula domácu bránku. V 33. minúte mala Dukla najväčšiu šancu prvého polčasu, keď v 16-tke sa uvoľnil dobre hrajúci Sachňuk, no vystrelil priamo do náručia Rusova. Domáci svoje vedenie zvýšili v poslednej minúte prvej časti, keď po chybe banskobystrickej obrany vnikol do 16-tky Vlasko a krížnou strelou prekonal Belica.

Do druhého polčasu nastúpila Dukla so zvýšenou aktivitou a v 54. minúte po chybe trnavskej obrany znížil Brašeň, čím zrovnal skóre z oboch zápasov. O päť minút neskôr vystrelil nečakane Vyskočil a brankár Belic iba reflexívne tečoval loptu na horné brvno. V 67. minúte zahodil tutovku hosťujúci Ferenčík, keď z dobrej pozície prestrelil a v 78. minúte ten istý hráč mieril tesne vedľa bránky. V závere, keď sa už zdalo, že aktérov stretnutia neminie penaltový rozstrel, mal dobrú príležitosť na skórovanie Čarnota, ale jeho bombu brankár Belic vyrazil na roh. Dve minúty pred koncom sa definitívne rozhodlo, keď strelu Vlaska hosťujúci gólman vyrazil pred seba a dobiehajúci Schranz ju na radosť divákov vrátil do siete. V bojovnom a vyrovnanom zápase, tak nakoniec postúpili domáci do jarného semifinále Slovnaft Cup-u.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)
Góly: 8. Čarnota, 46. Vlasko, 88. Schranz - 54. Brašeň. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Pavelka, Čarnota - Hučko, 2278 divákov

Spartak: Rusov - Habánek, Janečka, Čvirik, Sabo - Karha, Čarnota -  Vyskočil (75. Ciprys), Vlasko (90.+ Gross), Schranz - Pavelka (88. Tomeček)

Dukla: Belic - Turňa, Poljovka, Chrappan, Hučko - Gyömbér (46. Hlinka) - Brašeň, Považanec, Pančík (63. Ferenčík) - Sachňuk, Slančík (85. Savič)
/prvý zápas 1:2, do semifinále postúpila Trnava/

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Súper v dnešnom odvetnom zápase veľmi dobre kombinoval a v druhom polčase podnikal nebezpečné protiútoky. My sme v prvom polčase strelili dva góly, no po inkasovanom góle v druhom polčase sme museli odolávať tlaku Dukly. Našťastie v závere zápasu, keď všetko vyzeralo, že bude penaltový rozstrel, sme tretím gólom rozhodli. Cením si, že hráči zápas zvládli a postúpili do jarného semifinále."

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "V prvom polčase sme Trnavu ľahko pustili do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sme sa vrátili do zápasu a po znížení na 2:1 sme mali niekoľko tutoviek, no pretože ani jednu z nich sme nepremenili a v závere inkasovali, do semifinále postúpili domáci."