Poprad vo východniarskom derby zvíťazil na ľade Košíc

Richard Jenčík a Mário KuraliRichard Jenčík a Mário Kurali Zdroj: SITA

KOŠICE - Ideálnu príležitosť dostať sa do vedenia vo východniarskom derby mali Popradčania už v 2. min, lenže Roman Tomas osamotený ani natrikrát neprekonal Hyláka. V polovici prevej tretiny v presilovke minul hosťujúcu bránku spomedzi kruhov Šeda.

V 16. min zneškodnil Hylák sťahovaču Vandasa. Na začiatku 17. min sa "kamzíci" tešili, už po trinástich sekundách využili presilovku, keď na konci peknej akcie bol Hvila.

V 23. min mieril bekhendom tesne vedľa Hasčák. O minútu neskôr Košičania vyrovnali, keď Jenčík v presilovke chladnokrvne zakončil svoj nájazd. Poprad dostal na koňa v 27. min Roman Tomas, ktorý bol pred bránkou nepokrytý. Domáci v 29. min vymazali jednogólove manko, hoci gól Richarda Hunu musel odobriť videorozhodca. Po tretíkrát v stretnutí sa Poprad dostal do vedenia v 33. min. Individuálnu akciu zakončil Roman Tomas.

V tretej tretine domáci zvýšili aktivitu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V 58. min mohli inkasovať, strelu Paločka zastavila žŕdka. Košice nevyužili ani power-play, počas ktorej mohli takisto inkasovať, no opäť im pomohla žŕdka.

HC Košice - HK Poprad 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Gól: 24. R. Jenčík (Spilar, Šeda), 29. Richard Huna (Svitana, Róbert Huna) - 17. Hvila (Vandas, Klouda), 28. R. Tomas (D. Buc, M. Šterbák), 33. R. Tomas (D. Buc)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Nikkilä (Poprad) 10 min nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Gajan, Tornay, 3866 divákov

Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Matúš Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Š. Novotný, T. Marcinko, Jokel - Marcel Haščák, Mlynarovič, Pašek

Poprad: Nikkilä - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, M. Kurali, Pentikäinen - Vandas, Klouda, Hvila - D. Buc, Koskinen, R. Tomas - Matúš Paločko, S. Takáč, Sabolič - Gápa, Homa, Gríger

Radim Rulík, tréner Košíc: "V úvodnej tretine nám chýbalo potrebné nasadenie. Zlepšili sme až v druhej 20-minútovke, vyrovnali na 2:2 a vrátili sa do zápasu. V záverečnej tretine bola z našej strany veľká snaha o vyrovnanie, ale nepodarilo sa nám streliť gól a záverečný tlak sme nevyužili."

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Nakoľko nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a Košičanom chýbali viacerí obrancovia, do Košíc sme prišli s určitými taktickými zámermi. Snažili sme sa eliminovať útočnú silu domácich, ktorá je veľká. Dobrým bránením stredného pásma sme to dokázali. Košičania dvakrát vyrovnali, dobrou defenzívnou hrou sme im nedovolili streliť tretí gól a zápas sme dotiahli do víťazného konca."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv