Real aj Citizens v záverečných minútach zachránili aspoň bod

Angel Di María a Mario Götze v súboji o loptuAngel Di María a Mario Götze v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid remizovali v zápase D-skupiny Ligy majstrov doma s nemeckým šampiónom Borussiou Dortmund 2:2. V španielskej metropole bola Borussia v prvom polčase aktívna, do vedenia ju dostal exportnou strelou Marco Reus, no Pepe hlavičkou vyrovnal. V poslednej minúte prvého dejstva ale opäť hostia strhli vedenie na svoju stranu po vlastnom góle Arbeolu. V druhom polčase sa "biely balet" pokúšal zvrátiť vývoj, rozhodca mu neuznal gól. V 87. minúte napokon vyrovnal z priameho kopu Mesut Özil.

V Manchestri šokoval výber talianskeho trénera Roberta Manciniho dvoma gólmi Siem de Jong v 10. a 17. minúte. Do polčasu stihol Yaya Toure znížiť a v 74. minúte Agüero vyrovnal na 2:2.

D-skupina:

Real Madrid (Šp.) - Borussia Dortmund (Nem.) 2:2 (1:2)
Góly: 34. Pepe, 89. Mesut Özil - 28. Reus, 45. Arbeloa (vlastný), rozhodoval: Cakir (Tur.)

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Varane, Pepe, Arbeloa (77. Kaká) - Xabi Alonso, Modrič (46. Essien) - Á. Di María, Mesut Özil, Cristiano Ronaldo - Higuaín (46. José Callejón)

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Gündogan (80. Perišič), Kehl - Reus (74. S. Bender), Götze (90.+ Leitner), Grosskreutz - R. Lewandowski

Manchester City (Angl.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 2:2 (1:2)
Góly: 22. Y. Touré, 74. S. Agüero - 10. a 17. S. de Jong, rozhodoval: Rasmussen (Dán.)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Clichy - Javi García (46. Balotelli), G. Barry (85. Kolarov) - Nasri, Y. Touré, S. Agüero - Tévez (66. Džeko)

Ajax: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Daley Blind - S. de Jong, Ch. Poulsen (87. Fischer), Schöne (78. Enoh) - Boerrigter (90.+ Sana), Ch. Eriksen, Babel