Karjala Cup otvorili triumfy Fínska a Česka, Vondrka skóroval

Michal Vondrka sa raduje zo svojho góluMichal Vondrka sa raduje zo svojho gólu Zdroj: TASR

TURKU/LIBEREC - V úvodných zápasoch prvého tohtosezónneho podujatia Euro Hockey Tour, ktorým je Karjala Cup, sa v stredu z víťazstiev tešili hokejisti Fínska a Česka.

"Zborná" v Turku viedla nad domácim Fínskom, ale napokon prehrala 1:2 po nájazdoch, ten rozhodujúci premenil skúsený 39-ročný obranca Petteri Nummelin.

Česi využili domáci ľad a v Liberci zdolali Švédov 3:1, keď všetky štyri góly padli až v záverečnej tretine. Čechov podržal najmä fantastický brankár Alexander Salák. Domáci viedli 3:0, severania znížili až minútu pred koncom riadneho hracieho času zásluhou využitej presilovky, keď skóroval Söderberg. Druhý gól Česka strelil útočník bratislavského Slovana Michal Vondrka.

Fínsko - Rusko 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0) - hralo sa v Turku
Góly: 51. Laine (Kontiola) + rozhodujúci nájazd Nummelin - 21. Anisimov (Žerdev)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 9538 divákov

ČR - Švédsko 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) - hralo sa v Liberci
Góly: 41. Plekanec (Nedvěd), 49. Vondrka (Koukal, Petružálek), 53. Tlustý (Petružálek, Židlický) - 59. Söderberg (Burström, Kronwall)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Šmíd a Židlický (obaja ČR) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5893 divákov

• Zdroj: TASR, SITA