Celtic senzačne pokoril Barcelonu, Benfica zdolala Spartak

Lionel Messi a Joe LedleyLionel Messi a Joe Ledley Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Liga majstrov pokračovala zápasmi 4. kola. V skupine G mohla postup do osemfinále v prípade víťazstva spečatiť Barcelona, ktorá sa predstavila na ihrisku Celticu Glasgow. Škótsky klub však znova dokázal, že jeho herný štýl Barcelone nevonia.

Katalánci v prvom súboji na Nou Campe až v úplnom závere strhli víťazstvo na ich stranu a ruže im nekvitli ani v "odvete". Celtic šokoval favorita gólovou hlavičkou Victora Wanyamu po rohu a po polčase viedol 1:0. S domácimi "hralo" brvno po strele Messiho i žrď po hlavičke Sáncheza. Aj po zmene strán mala viac z hry "Barca", ale bol to Tony Watt, ktorý v 83. minúte zvýšil na 2:0. Gól najlepšieho hráča planéty Lionela Messiho v nadstavenom čase už znamenal len korekciu výsledku.

V druhom zápase skupiny Benfica v Lisabone dosiahla víťazstvo nad moskovským Spartakom, keď sa o obidva gólové zásahy domácich postaral Óscar Cardozo.

G-skupina:

Benfica Lisabon (Portug.) - Spartak Moskva (Rus.) 2:0 (0:0)
Góly: 55. a 69. Óscar Cardozo, ČK: 76. Pareja (Spartak), rozhodoval: Meyer (Nem.)

Benfica Lisabon: Artur Moraes - André Almeida, Jardel Nivaldo, Garay, Melgarejo - Maxi Pereira (82. André Gomes), E. Peréz, Rodrigo Moreno Machado (46. Óscar Cardozo) - O. John, Lima (74. Bruno César), Salvio

Spartak Moskva: Rebrov - K. Kombarov (62. Ananidze), Pareja, Insaurralde, Makejev - Rafael Carioca, Källström (71. Dzjuba) - Biľaletdinov (79. Suchý), Jurado, D. Kombarov - Ari

Celtic Glasgow (Škót.) - FC Barcelona (Šp.) 2:1 (1:0)
Gól: 21. Wanyama, 83. Watt - 90.+ Messi, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Celtic Glasgow: F. Forster - Lustig (72. Watt), Ambrose, K. Wilson, A. Matthews - Wanyama, Ledley - Commons, Samaras (79. Kayal), Mulgrew - Miku

FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Bartra (72. Piqué), Mascherano, Jordi Alba - Xavi Hernández, A. Song (71. Fábregas), A. Iniesta - Alexis Pedro Rodríguez, Messi, Sánchez (66. D. Villa)