Šesťgólový koncert Bayernu proti Lille, povinná výhra Valencie

Bastian Schweinsteiger so spoluhráčmi oslavuje úvodný gól zápasuBastian Schweinsteiger so spoluhráčmi oslavuje úvodný gól zápasu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Lille sa v Mníchove predstavil ako ukážkový fackovací panák Ligy majstrov, keď s Bayernom prehrával po polčase už 0:5 a napokon podľahol 1:6. Hetrikom sa pod rozklad "Les Dogues" podpísal peruánsky útočník Claudio Pizarro, vlastenca si strelil Florent Balmont, ale ako prvý zavelil ku kanonáde v 5. minúte motor stredovej formácie domáceho tímu Bastian Schweinsteiger. Po zmene strán síce Salomon Kalou znížil, ale Tony Kroos stanovil konečné skóre.

V druhom súboji F-skupiny Valencia aj druhýkrát bez väčších problémov zdolala BATE Borisov, tentoraz doma 4:2. Bielorusi po senzačnom vstupe do bojov v skupine, keď z dvoch zápasov vyťažili 6 bodov, spadli po dvoch prehrách na 3. miesto v tabuľke s trojbodovým mankom na Valenciu a Bayern.

F-skupina:

FC Valencia (Šp.) - BATE Borisov (Biel.) 4:2 (2:0)
Góly: 26. Jonas, 29. Soldado (pok. kop), 51. a 86. Feghouli - 53. Renan Bressan, 83. Mozolevski, rozhodoval: Hagen (Nór.)

FC Valencia: Guaita - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Cissokho - Costa, Gago - Feghouli, Jonas (67. Éver), A. Guardado (87. Albelda) - Soldado (79. Nelson Valdez)

BATE Borisov: Gorbunov - Poľakov, Filipenko, Radkov, Bordačev - Lichtarovič (55. Sivakov) - Volodko, Renan (88. Koncevoj), Bressan, Hleb (77. Mozolevski), Baga - Rodionov

Bayern Mníchov (Nem.) - OSC Lille (Fr.) 6:1 (5:0)
Góly: 18., 28. a 33. Pizarro, 5. Schweinsteiger, 23. Robben, 66. Kroos - 57. Kalou, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Bayern Mníchov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba - Javi Martínez, Schweinsteiger (67. Tymoščuk) - Robben, Th. Müller (61. T. Kroos), F. Ribéry (72. Shaqiri) - C. Pizarro

OSC Lille: Landreau - Debuchy, Baša, Chedjou, Béria - Rozehnal (46. Mavuba), Balmont, Pedretti - Kalou (72. Martin), Roux, Payet (46. Demel)