United skvelým záverom otočili v Brage, Yilmazov hetrik proti Klužu

Patrice Evra a Leandro SalinoPatrice Evra a Leandro Salino Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V H-skupine Ligy majstrov Manchester United po víťazstve 3:1 na pôde Sporting Braga definitívne spečatil svoj postup do osemfinále. Anglický veľkoklub tak doplnil už postupujúcu dvojicu FC Porto a Málaga.

Manchester United prehrával na pôde Bragy 0:1, keď v 49. minúte z jedenástky otvoril skóre Alan. V 56. minúte na štadióne Municipal prestalo fungovať osvetlenie a hráči na desať minút museli odísť do šatní. Napokon sa technický problém podarilo odstrániť a hostia v 80. minúte vyrovnali zásluhou Robina van Persieho. Následne v 84. minúte strelil víťazný a postupový gól z jedenástky Wayne Rooney. Javier Hernández v nadstavenom čase stanovil na 3:1. Manchester už s určitosťou H-skupinu vyhrá, keďže má 8-bodový náskok pred Klužom a Galatasarayom.

Galatasaray Istanbul oživil postupové šance výhrou 3:1 na pôde CFR Kluž, hetrikom sa v drese Turkov zaskvel Burak Yilmaz.

H-skupina:

CFR Kluž (Rum.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 1:3 (0:1)
Gól: 53. Sougou - 18., 61. a 74. Burak Yilmaz, rozhodoval: Collum (Škót.)

CFR Kluž: Mário Felgueiras - Sepsi (31. Rafael Bastos), Cadú, Piccolo, Ivo Pinto - Sougou, Muresan, Godeméche (46. Bjelanovič), Luís Alberto - Kapetanos (76. D. Valente), Camora

Galatasaray Istanbul: Muslera - E. Eboué, Cris, Nounkeu, Riera - Hamit Altintop (90.+ Semih Kaya), Kurtulus (89. Sabri Sarioglu), Selcuk Ínan, Emre Colak - Umut Bulut (76. Amrabat), Burak Yilmaz

Sporting Braga (Portug.) - Manchester United (Angl.) 1:3 (0:0)
Góly: 49. Alan (z pok. kopu) - 80. Van Persie, 84. Rooney (z pok. kopu), 90.+ J. Hernández, rozhodoval: Brych (Nem.)

Sporting Braga: Beto - Leandro Salino, Nuno André Coelho, Douglao, Elderson (90. Zé Luís) - Custódio, Hugo Viana (86. Mossoró) - Alan, Rúben Micael, Rúben Amorim (85. Barbarosa) - Éder

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, J. Evans (57. R. Ferdinand), Evra - Nani (73. Rafael da Silva), Anderson, Giggs - J. Hernández, Rooney, Welbeck (64. Van Persie)