Suverénny Bayern zdolal aj Frankfurt, víťazný obrat Schalke

Gólové oslavy futbalistov Bayernu MníchovGólové oslavy futbalistov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Bayern Mníchov sa aj naďalej drží 7-bodový odstup na čele nemeckej futbalovej bundesligy, keď v šlágri 11. kola zdolal priebežne tretí Eintracht Frankfurt 2:0. V Allianz aréne otvoril skóre v 44. minúte Franck Ribery. Víťazstvo poistil David Alaba, keď v 77. minúte premenil nariadený pokutový kop.

Druhé Schalke 04 napokon nezaváhalo na vlastnom ihrisku a po víťazstve nad Werderom Brémy 2:1 si do tabuľky pripísalo tiež tri body. Hoci domáci od 16. minúty po góle Aarona Hunta prehrávali, obrat zariadili v 59. minúte Roman Neustädter a o desať minút neskôr zaznamenal víťazný gól Julian Draxler.

Úradujúci majster Borussia Dortmund zvíťazil v Augsburgu presvedčivo 3:1, dvakrát sa gólovo presadil kanonier hostí Robert Lewandowski.

Slovenský reprezentant Erik Jendrišek nastúpil za Freiburg v 85. minúte, domáci však iba remizovali s Hamburger SV 0:0. Karim Guédé do hry nezasiahol.

Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)
Góly: 44. Ribery, 77. Alaba (z 11 m)

Schalke 04 - Werder Brémy 2:1 (0:1)
Góly: 59. Neustädter, 69. Draxler - 16. Hunt

SC Freiburg - Hamburger SV 0:0
ČK: 35. Scharner (Hamburg)