Hernández hrdinom United vo Villa Parku, divoká remíza Arsenalu

Javier Hernández zariadil výhru United vo Villa ParkuJavier Hernández zariadil výhru United vo Villa Parku Zdroj: SITA

LONDÝN - V 11. kole anglickej futbalovej Premier League remizoval Arsenal Londýn s Fulhamom 3:3. Kanonieri viedli už v 23. min 2:0 zásluhou Girouda a Podolského. Hostia ale ešte v prvom polčase po presných zásahoch Berbatova a Kacaniklica vyrovnali. V 67. min Berbatov premenil pokutový kop a hostia viedli. Už o dve minúty však svojím druhým gólom v zápase vyrovnal Giroud. O troch bodoch pre Arsenal mohol rozhodnúť v piatej minúte nadstaveného času Španiel Arteta, ale z nariadeného pokutového kopu neprekonal brankára Schwarzera.

Everton znovu bez slovenského brankára Jána Muchu v zostave prehrával po prvom polčase so Sunderlandom 0:1, keď sa tesne pred odchodom do kabín strelecky presadil Johnsson. Po zmene strán v priebehu 3 minút Fellaini a Jelavič otočili výsledok v prospech liverpoolského klubu, ktorý si tak udržal 4. miesto v tabuľke.

O to bojoval s Evertonom na diaľku West Bromwich Albion, ktorý je zatiaľ príjemným prekvapením nového ročníka. WBA napokon zvíťazil vo Wigane 2:1, keď konečnú podobu dostal výsledok už po prvých 45 minútach.

Do zápasu medzi Aston Villou a Manchestrom United lepšie vstúpili domáci hráči, ktorých poslal do dvojgólového vedenia rakúsky mladík Andreas Weimann. Potom sa dostali k slovu "červení diabli" a v 58. minúte znížil na 2:1 mexický útočník Javier Hernández. V 63. minúte poslal po akcii Hernándeza Ron Vlaar loptu do vlastnej siete a bolo vyrovnané. Mexičan sa stal aj absolútnym hrdinom, pretože dve minúty pred koncom riadneho hracieho času ďalším gólom zachránil tri body pre svoj tím. Manchester si vďaka víťazstvu poistil priebežný líderský post. Chelsea pred duelom s Liverpoolom zaostáva o štyri body.

Na prvé víťaztsvá si naďalej budú musieť počkať Reading a Queens Park Rangers. Reading dosiahol svoju 6. remízu v súťaži po výsledku 0:0 s Norwich City.

Posledný tím tabuľky Queens Park Rangers prehral na ihrisku Stoke City po góle Adama 0:1.

Southampton - Swansea City 1:1 (0:0)
Góly: 65. Schneiderlin - 73. Dyer, 30.000 divákov.

Arsenal Londýn - Fulham 3:3 (2:2)
Góly: 11., 69. Giroud, 23. Podolski 23 - 29., 67. (z pok. kopu) Berbatov, 40. Kacaniklic. 60.000 divákov.

Everton - Sunderland 2:1 (0:1)
Góly: 76. Fellaini, 79. Jelavic - 45.+1 Johnson. 33.000 divákov.

Reading - Norwich City 0:0