Hamšík zariadil triumf v Janove, Fiorentina dobyla San Siro

Marek Hamšík rozhodol o víťazstve Neapolu s JanovomMarek Hamšík rozhodol o víťazstve Neapolu s Janovom Zdroj: SITA

MILÁNO - Marek Hamšík výraznou mierou prispel k víťazstvu SSC Neapol na ihrisku FC Janov 4:2 v 12. kole Serie A. Slovenský reprezentant najskôr v 79. min prihrával na vyrovnávajúci gól Cavanimu a v 90. min strelil nádherný gól hlavou, s prívlastkom víťazný. Skóre zápasu uzavrel v tretej minúte nadstaveného času Insigne. Pre Hamšíka to bol piaty presný zásah v tomto ligovom ročníku.

V nevýrazných výkonoch pokračuje AC Miláno, ktoré na svojom štadióne San Siro podľahlo Fiorentine 1:3. Hostia pložili základ svojho triumfu už v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0, keď navyše v 35. min domáci Pati nepremenil pokutový kop.

V rímskom derby Lazio - AS videli diváci päť gólov, deväť žltých a dve červené karty. Z víťazstva 3:2 sa napokon tešilo Lazio, ktoré hralo prakticky celý druhý polčas v početnej výhode, keď v závere prvej časti hry bol vylúčený De Rossi.

AC Miláno - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)
Góly: 60. Pazzini - 10. Aquilani, 38. Valero, 88. El Hamdaoui

FC Janov - SSC Neapol 2:4 (1:0)
Góly: 23. Immobile, 56. Bertolacci - 54. Mesto, 79. Cavani, 90. HAMŠÍK, 90.+ Insigne
Juraj Kucka (Janov) a Marek Hamšík (Neapol) odohrali celý zápas.

Chievo Verona - Udinese Calcio 2:2 (1:1)
Góly: 39. Andreolli, 89. Paloschi (z pok. kopu) - 43. a 90. Angella, ČK: 87. Danilo (Udinese) po druhej ŽK
Pavol Farkaš (Chievo) sedel na lavičke náhradníkov

Lazio Rím - AS Rím 3:2 (2:1)
Góly: 35. Candreva, 43. Klose, 47. Mauri - 9. Lamela, 86. Pjanič, ČK: 85. Mauri po druhej ŽK - 45.+ De Rossi

Atalanta - Inter 3:2 (1:0)
Góly: 9. Bonaventura, 60. a 67. Denis (druhý z 11 m) - 56. Guarin, 84. Palacio, ČK: 90.+2 Parra (Atalanta)

• Zdroj: SITA, TASR, dailymotion