Diego zabezpečil triumf Wolfsburgu, obrat Hannoveru a Mönchengladbachu

Diego a Naldo po góle do siete LeverkusenuDiego a Naldo po góle do siete Leverkusenu Zdroj: SITA

MNÍCHOV - V zápase 11. kola nemeckej futbalovej Bundesligy zvíťazil VfB Wolfsburg nad Bayerom Leverkusen 3:1, keď už po 16. minútach viedli domáci zásluhou dvoch presných zásahov Diega 2:0.

Famózny obrat predviedli hráči Hannoveru, keď po prvom polčase síce prehrávali v Stuttgarte už 0:2, ale vďaka štyrom gólom po zmene strán si zaknihovali mimoriadne cenné tri body.

Rovnaký výsledok a takmer podobný obrat sa zrodil aj v súboji Fürthu a Borussie Mönchengladbach. Tu však hostia otáčali priebeh "iba" zo skóre 1:2.

SpVgg Greuter Fürth - Borussia Mönchengladbach 2:4 (2:1)
Góly: 10. Nehrig (z pok. kopu), 43. Prib - 22. Wendt, 51. Stranzl, 57. P. Herrmann, 90.+ T. Marx (z pok. kopu), ČK: 12. Kleine a 90.+ Pekovič (obaja Fürth)

VfB Stuttgart - Hannover 96 2:4 (2:0)
Góly: 21. Gentner, 37. Ibiševič (z pok. kopu) - 68. a 73. Abdellaoue (druhý z pok. kopu), 57. A. Sobiech, 65. Schlaudraff (z pok. kopu)

VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 3:1 (3:0)
Góly: 4. a 16. Diego, 33. Dost - 90. Kiessling

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom