Zápas v Argentíne nedohrali pre výtržnosti fanúšikov

Otrasený brankár OlaveOtrasený brankár Olave Zdroj: tycsports.com

BUENOS AIRES - Stredajšie stretnutie najvyššej argentínskej futbalovej súťaže medzi Independiente a Belgranom nedohrali, pred začiatkom druhého polčasu ho hlavný arbiter predčasne ukončil.

Po prvých 45 minútach viedlo Belgrano na štadióne Independiente v Buenos Aires 1:0. Pri návrate mužstiev zo šatní fanúšikovia domácich začali hádzať na ihrisko rôzne výbušné predmety, jeden takmer zranil brankára hostí Juana Carlosa Olaveho.

"Zápas je predčasne ukončený. V týchto podmienkach sa nedá hrať. Nemôžem riskovať zranenie hráčov," povedal hlavný rozhodca Saul Laverni.

Kluby, futbalový zväz a ani polícia nemajú dostatok prostriedkov na zastavenie násilností.

"Nemôžem tomu uveriť," vyhlásil tréner Independiente Américo Gallego.

Vedenie Independiente je v konflikte s tvrdým jadrom fanúšikov - "barra bravas". Klub je momentálne so 14 bodmi z 13 zápasov tretím od konca v tabuľke súťaže a hrozí mu prvý zostup do II. ligy v histórii.

• Zdroj: SITA, youtube