Dvojgóloví Cléber a Mikuš zariadili výhru Nitry nad Prešovom

Radosť hráčov NitryRadosť hráčov Nitry Zdroj: SITA

NITRA - Prví sa osmelili domáci, keď v 13. min po akcii Mikuša vystrelil z 20 m nad bránku hostí Gajdoš. V 22. min však po výkope brankára Chudého poslal Kaspřák dlhú loptu dopredu, Šmehýl ju sklepol Cleberovi a ten otvoril skóre zápasu.

Po polhodine hry delovka toho istého hráča "poštípala" brankára Diviša a z násleneho rohového kopu opäť vystrelil Cléber, ale tentoraz netrafil bránku. Hostia sa ozvali až v 37. min, keď po centri z pravej strany tesne minul z piatich metrov svätyňu Nitry Guba. V závere polčasu mali ešte domáci príležitosť skórovať, no strela letela nad.

Druhý polčas začal šancou Nitry, ale hlavička Struhára minula bránku hostí. V 58. min Prešovčania vyrovnali, keď po centri Kolbasa z pravej strany presne zakončil zo šiestich metrov striedajúci Macko. O deväť minút však po faule Kolbasa na Clébera inkasoval prešovský obranca červenú kartu a z nariadeného pokutového kopu dostal Nitru opäť do vedenia Mikuš. V 73. min prišiel ďalší gól, keď mladý Šmehýl ideálne uvoľnil Clébera a ten prepálil Diviša. O dve minúty po prihrávke Marcina mohol znížiť Ševčuk, no Chudý skvele zakročil. Kráko nato na opačnej strane vystrelil nad bránku hostí Kolár. V 83. min upravil Mikuš po prihrávke Boszoráda na konečných 4:1.

FC Nitra - 1. FC Tatran Prešov 4:1 (1:0)
Góly: 22. a 73. Cléber, 67. a 83. M. Mikuš (prvý z pok. kopu) - 58. Macko, ŽK: 44. Cléber, Boszorád - 35. Krajník, 44. Jakovlev, 49, Adámik, ČK: 66. Kolbas (Prešov), rozhodovali: Horváth - R. Sluk, Poláček

Nitra: Chudý - Boszorád, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Kaspřák, Šimončič - Cléber (87. Kroupa), V. Gajdoš, Šmehyl (78. Ľ. Kolár) - M. Mikuš (90.+ Paukner)

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik (55. Macko), Krajník, Kolbas - Zošák, Peter Lipták - Jakovlev (80. Poliaček), Marián Adam, M. Marcin - Guba (63. Ševčuk)

Jozef Vukušič (tréner Nitry): "Pre nás to bol dôležitý zápas, Nitra sa dlho netešila z víťazstva. Začali sme nervózne, ale podarilo sa nám streliť prvý gól. V druhom polčase sme sa snažili vyvarovať chýb, no napriek tomu súper skóroval. Vpredu sme boli nebezpeční z protiútokov a napokon sme vyhrali 4:1, čo bolo aj dôsedkom toho, že súper hral ofenzívne."

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Začali sme dobre, ale inkasovali sme gól. V druhom polčase sme boli aktívni, zmenili sme zostavu a striedajúci Macko vyrovnal. Zošák nevyužil dobrú príležitosť a potom prišiel dôležitý moment, ktorý ovplyvnil situáciu na ihrisku. Myslím si, že faul to bol, ale penalta nie. Súper potom ešte z protiútokov dal dva góly."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv