Žilina sfúkla Zlaté Moravce a ukončila čakanie na víťazstvo

Gólové oslavy ŽilinčanovGólové oslavy Žilinčanov Zdroj: TASR

ŽILINA - Žilinčania podľa vyjadrení drilovali na tréningoch koncovku a v 11. minúte Pich ukázal, čo všetko sa hráči naučili. Po prihrávke Barčíka si zasekol loptu v ľavom rohu pokutového územia, zdvihol hlavu a technickou strelou prehodil brankára Kuciaka - 1:0.

Žilina mala prevahu a v hľadisku to zahučalo aj o pár minút neskôr po vyšpekulovanom priamom kope Nunesa, ktorý až od pravej postrannej čiary zatočil loptu na bránku a tá takmer zapadla do šibenice. ViOn sa snažil prebrať smerom dopredu, to sa mu však príliš nedarilo a dával tým priestor na brejky domácich. V 27. minúte Mihalík zamotal hlavu hosťujúcej obrane a Kuciak jeho strelu z uhla vyrazil. Dúbravka potom trochu zazmätkoval, keď hostia vysoko napádali Žilinčanov pri "malej domov", ale nič z toho nevzniklo. V 32. minúte po priamom kope Barčíka hosťujúci gólman Kuciak sledoval ako lopta preletela iba pár centimetrov ponad jeho brvno. Odpoveď Zlatých Moraviec neprichádzala. V 35. minúte preto musel prísť druhý úder Žiliny. Škriniar strieľaným centrom z pravej strany obtretým o obrancu Chrena dostal loptu do siete. V 43. minúte padol v šestnástke hostí Mihalík a pískala sa penalta, ktorou Nunes uzavrel polčasové skóre na 3:0.

Zlaté Moravce hneď na začiatku druhého polčasu chceli naznačiť, že nechcú byť takým odovzdaným súperom ako v prvej 45-minútovke. Po zaujímavej kombinácii sa až pred bránku dostal Bernáth, ale bol z uhla a jeho strela sa medzi žrde nezmestila. Veľmi rýchlo prišla aj odpoveď domácich, Škriniar si vymenil loptu s Gergelom, ten mal na hranici šestnástky pred sebou voľný priestor, tak nešpekuloval, strieľal a zatriaslo sa brvno Kuciakovej brány. V 56. minúte už brankár hostí kapituloval aj štvrtýkrát. Pich si výborne nabehol na center z pravého krídla a z voleja to umiestnil presne do bližšej šibenice, lopta sa potom od snažiaceho sa Kuciaka odrazila za čiaru. Prestrelka pokračovala a v 62. minúte sa už konečne presadili aj hostia, Orávik sa až príliš ľahko dostal cez obranu Žiliny a bez problémov obhodil Dúbravku - 4:1. Žilina produkovala ofenzívny futbal i naďalej, výraznejší herný vzostup hostí 20 minút pred koncom nebolo badať. V 76. minúte z ničoho nič vypálil spoza šestnástky Barčík, Kuciak loptu len pohladil a tá napálila do brvna. Zlaté Moravce mohli po nešťastnom teči žilinskej obrany skórovať, Mihálik sa ocitol sám pred Dúbravkom, no ten jeho pokus o zakončenie reflexívne zneškodnil. Zápas sa tak skončil 4:1.

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (3:0)
Góly: 11., 56. Pich, 35. Škriniar, 44. Nunes (z 11m) - 62. Orávik. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Mihalík, Piaček - Majerník, Škvarka, 1190 divákov

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Akakpo, Piaček, Nunes - Gergel, Škriniar - Barčík, Paur (72. Lupčo), Pich (89. Káčer) - Mihálik (89. Čmelík)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Candrák, Bortel, P. Majerník, Chren - Obročník - Orávik, Lukáš Kováč, Janič (52. Hodek) - Škvarka (78. Mihálik) - Bernáth (73. Furtado)

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): "Bol to veľmi dobrý zápas pre divákov. Obidva tímy hrali dobre vpoli, aj všestnástkach. Vedel som, že musíme dať gól avidíte, že keď ho dáme, čo to urobí so sebadôverou hráčov. Predovšetký, keď máme mladý tím. Odohrali sme veľmi dobré stretnutie."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Chceli sme uhrať viac. Dobre sme vstúpili do zápasu, ale prakticky pri prvej šanci Žiliny mal Pich veľa priestoru atrafil presne. Potom hrali domáci veľmi dobre, napádali nás, dostupovali. Nám dlho trvala prechodová fáza. Prišiel druhý gól po tečovanej strele, potom penalta. Je to pre nás kruté, ale taký je futbal. Bol to pekný duel, hralo sa hore-dole. Žilina dnes hrala veľmi dobre."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv