United otočili duel s QPR, Arsenal remizoval s Aston Villou

Darren Fletcher sa presadzuje cez Antona Ferdinanda a dáva gólDarren Fletcher sa presadzuje cez Antona Ferdinanda a dáva gól Zdroj: SITA

SUNDERLAND - V prvom zápase 13. kola anglickej Premier League medzi Sunderlandom a West Bromwich Albion sa zrodilo víťazstvo hostí 4:2. Tí viedli už po prvom polčase 2:0 a upevnili si svoje postavenie v prvej štvorke tabuľky.

Wigan Athletic môže za cenné tri ligové body ďakovať hetriku stredopoliara Jordiho Gómeza, ktorý o triumfe domácich proti Readingu rozhodol v nadstavenom čase. Gómez na svoj trojgólový zápis určite nezabudne aj preto, lebo išlo o jeho prvé góly v sezóne.

Favorizovanému Manchestru United dokázali futbalisti Queens Park Rangers odolávať celý prvý polčas, dokonca aj otvorili skóre v 52. minúte, ale potom domáci nepripustili pochybnosti o výsledku. Postupne sa presadili Jonni Evans, Darren Fletcher a striedajúci Javier Hernández.

V poslednej minúte riadneho hracieho času "ušlo" víťazstvo Evertonu. Slovenský gólman Ján Mucha sa na lavičke len prizeral momentu, keď Sébastien Bassong skóroval do "svätyne" Tima Howarda.

"Kanonieri" z Arsenalu Londýn pokračujú v nevyrovnaných výkonoch, keď ako tabuľkoví favoriti na ihrisku Aston Villy nedokázali vsietiť ani gól.

Sunderland - West Bromwich Albion 2:4 (0:2)
Góly: 73. Gardner, 87. Sessegnon - 30. Gera, 44. Long, 81. Lukaku, 90.+ Fortune

FC Everton - Norwich City 1:1 (1:0)
Góly: 12. Naismith - 90. Bassong