PSG vypadli z pohára, v rozstrele pohoreli so St. Étienne

Sklamaný Ibrahimovič so spoluhráčmiSklamaný Ibrahimovič so spoluhráčmi Zdroj: SITA

PARÍŽ - PSG vypadlo z boja o francúzsky Ligový pohár (hralo sa na jeden zápas), v súboji na ihrisku St. Étienne gól v riadnom hracom čase nepadol a stav 0:0 vydržal až do konca predĺženia.

V penaltovom rozstrele mali viac šťastia domáci a premenili päť pokusov, hostia z hlavného mesta iba tri.

Paradoxom je, že PSG v tejto sezóne prehral so Saint Etienne aj v najvyššej domácej súťaži, v Parku princov len pred pár týždňami nestačil na ambiciózneho súpera 1:2. Po vypadnutí v pohári nastalo v tábore PSG sklamanie: "Sme veľmi sklamaní, pretože sme odohrali dobrý zápas. Zaslúžili sme si vyhrať, nanešťastie sa nám nepodarilo streliť postupový gól. Penalty sú lotéria, v ktorej sme nemali šťastie. Hráčov však chválim za ich výkon. Hrali pozorne v obrane, mali sme loptu v našej moci. Chýbal tomu len gól," zhodnotil duel pre www.psg.fr Ancelotti.

Po Saint Etienne spozná verejnosť v stredu a vo štvrtok aj mená ďalších semifinalistov po štvrťfinálových dueloch Montpellier HSC - OGC Nice, SC Bastia - OSC Lille a Stade Rennes - ESTAC Troyes.

St. Étienne - Paríž St. Germain 0:0 po predĺžení, 5:3 na strely zo značky 11 m - St. Étienne postúpilo do semifinále

• Zdroj: TASR, footyroom