Remíza Bayernu v šlágri s Dortmundom, zaváhanie Schalke

Franck Ribéry a Lukasz Piszczek v súboji o loptuFranck Ribéry a Lukasz Piszczek v súboji o loptu Zdroj: SITA

BERLÍN - V 15. kole nemeckej Bundesligy zvíťazil Mainz 05 v základnej zostave s Radoslavom Zabavníkom nad Hannoverom 2:1. Jeden bod za remízu 1:1 si z ihriska Augsburgu odváža Freiburg, za ktorý celý zápas odohral Karim Guédé.

Šancu na prienik do najlepšej trojice bundesligy prepáslo Schalke 04, keď na svojom ihrisku len remizovalo s Borussiou Mönchengladbach 1:1. Gelsenkirchenský klub tak naplno nebodoval už vo štvrtom zápase v rade, keď sa naposledy tešil z víťazstva 10. novembra po výhre nad Werderom Brémy 2:1.

Tri body za víťazstvo 1:0 si z ihriska nováčika súťaže Greuther Fürth odváža VfB Stuttgart, keď o jediný gól zápasu sa postaral Šinji Okazaki, ktorý pohotovo dorazil do siete loptu po neúspešnom pokutovom kope Ibiševiča.

V šlágri kola medzi Bayernom Mníchov a Borussiou Dortmund sa zrodila remíza 1:1, pod ktorú sa postarali strelci Toni Kroos a Mario Götze, ale najmä vynikajúci brankár Dortmundu Roman Weidenfeller, ktorý v záverečných 10 minútach zneškodnil tri gólové šance domácich. Bayern si pred úradujúcim majstrom udržal 11-bodový náskok, druhý Leverkusen stráca na zverencov Juppa Heynckesa 8 bodov.

Obrovskú smolu mal v obranca Bayernu Holger Badstuber, ktorý sa zranil v prvom polčase po zrážke s Mariom Götzem. Hráč, ktorý sa len pred 10 dňami vrátil do zostavy mníchovského klubu po trojtýždňovej pauze zavinenej svalovým zranením, utrpel roztrhnutie krížového väziva v pravom kolene a od futbalu si nútene "oddýchne" niekoľko mesiacov.

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)
Góly: 67. Kroos - 74. Götze. 71.000 divákov

Mainz 05 - Hannover 96 2:1 (1:1)
Góly: 10. N. Müller, 89. Szalai - 28. Schulz. ČK: 49. Wetklo (Mainz). 31.000 divákov

FC Augsburg - SC Freiburg 1:1 (1:1)
Góly: 9. Werner - 29. Schmid. 25.000 divákov

Bayer Leverkusen - 1. FC Norimberg 1:0 (1:0)
Gól: 37. Kiessling. 27.000 divákov